Apple Airdrop Nasıl Kullanılır?

0
22

Merhaba sevgili Help Mert okurları bugün sizlere Apple cihazlarında dosya aktarımı nasıl yapılır, bluetooth nasıl kullanabiliriz bunun hakkın faydalı bilgiler vereceğim. Yıllardır yanlış bildiğimiz bir olay var, Apple cihazlarında bluetooth bulunmaz. Aslında bulunur. Peki biz nasıl dosya alıp, yollayacağız? Görselde görmüş olduğunuz üç iPhone ile Airdrop sayesinde dosya aktarımı yapacağız. Airdrop Nasıl Kullanılır?

Airdrop - Airdrop Nasıl Kullanılır?

Apple cihazlarının kendine özgü yazılımları ve işletim sistemleri bulunmaktadır. iOS yazılımı sadece Apple’a aittir. iOS işletim sisteminde ise Airdrop yazılımı bulunmaktadır. Airdrop yazılımı Wi-Fi ve bluetooth kullanarak cihazlar arasında data aktarımı yapabilirsiniz. Airdrop sayesinde bluetooth kulaklık kullanabilirsiniz, akıllı cihazlara bağlanabilirsiniz, arabaya yine bluetooth ile bağlayabilirsiniz.

Airdrop Nasıl Kullanılır?

Airdrop sadece iOS işletim sistemi kullanan cihazlar arasında yapılabilinir. Gelin şimdi iPad ile çekmiş olduğumuz resmi iPhone 6 Plus telefonumuza atalım. Çekmiş olduğumuz resmi göndermek istediğimiz telefonun bildirim panelini açtığımız zaman Airdrop karşımıza çıkar. Yine resmi çektiğimiz iPad’in bildirim panelini açıp Airdrop’u açıyoruz. Airdrop’u açınca iOS işletim sistemli telefonların bluetooth’u açılmış olur. Bu işlemleri gerçekleştirdiğimiz zaman çekmiş olduğumuz resmin üzerinde çıktı simgesi çıkar, çıktı simgesine bastığımıza zaman bize paylaşma seçeneklerini sunar. Airdrop’u açık olan iOS işletim sistemine sahip olan cihazları otomatik olarak buluyor ve dilerseniz paylaşmanıza imkan tanıyor.

Airdrop - Airdrop Nasıl Kullanılır?

Paylaşma seçeneklerinden, Airdrop’u açık olan cihazlara veya sosyal medya hesaplarınızda veya mesaj olarak gönderebilirsiniz. Yine bu yöntem ile video gönderme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Videolu Anlatım İçin ;

  Abone Olmak için Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here