ARAMAMOTORU.COM 4.SEO EĞITIMI

7
ARAMAMOTORU.COM 4.SEO EĞITIMI
ARAMAMOTORU.COM 4.SEO EĞITIMI

Herkese selam, oldukça geciken bir yazı olacak ama yine de yazmak ve o anı sizlerle paylaşmak istedim. Geçtiğimiz yıl sonuna doğru 10-11 Aralık 2016 tarihinde Arama Motorunun düzenlemiş olduğu 4. SEO eğitimine katıldım. Giderken bir çok düşünce ile gittim ama düşündüğümün fazlasını gördüm..Yıllarca konuştuğum insanlarla artık yan yanaydım, oradaki insanların bir çoğu beni tanıyor ve rahat bir şekilde benimle konuşuyorlardı. Bu oldukça süper bir duyguydu, orada tanıştığım herkes sıcak kanlı ve güler yüzlüydüler, aynı zamanda 3 yılı aşkın değerli arkadaşlarım ile de yüz yüze gelmiş oldum. Türkiye’nin bir çok noktasından gelen tanıdıklarım vardı. Edirne, Çorum, Antalya v.s oldukça enfes ve efsane bir etkinlikti. Etkinlik ile beraber bir network ortamı oluştu. Bir çok güzel insanlar ile tanıştım ve iyi ki gitmişim diyorum kendime.

SEO konusunda bildiğim ve hatalı, kulaktan doğma öğrendiğim yarım yamalak bilgilerin hepsini beynimden sildim ve sıfırdan temiz bir başlangıç yaparak 2 günlük eğitimin ardından neyin nasıl yapılacağını öğrendim. Bu benim için hem eğlenceli hem de efsane bir etkinlik oldu.

Etkinlik sırasında bir çok videolar hazırladım ve bu benim için hem eğlenceli hem de bir adım atmak oldu. Biliyorsunuz ki YouTube kanalım gün geçtikçe büyüyor, artık insanlar beni yeni yeni keşfetmeye başlıyorlar. Ben artık bir şeyler yapabiliyorum. Bu da beni oldukça sevindiriyor.
Neyse, konu fazla dağılmadan konumuza dönelim.

SEO NEDİR?
SEO dediğimde insanlar CEO diye anlayarak şirket yöneticiliği zannediyorlar fakat tamamen isim benzerliğinden ibarettir. İnsanlar da haklı aslında, kimsenin haberi yok.

SEO ->Search Engine Optimizer yani Türkçe karşılığına göre Arama Motoru Optimizasyonu diye geçmektedir.
Peki bunun ne tür bir yararı var diye soruyorsanız. Sitenizi Google arama motorunda üst sıralara çıkarmanıza ve daha çok kullanıcıya erişebilmenize olanak sağlıyor.

Eğitim konusunda bahsetmek gerekirse daha önce bir çok etkinliğe katıldım ve böyle keyifli bir etkinlik görmedim. Sırf insanlar daha çok keyif alsınlar diye çay kahve araları uzatıldı ama yetmedi maalesef. Bu eğitim için emeği geçen tüm herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Gerçekten enfes bir eğitimdi. Hem yeni şeyler öğrendik hem de yeni yeni insanlar ile tanıştık. Bununla beraber bir network ortamının kurulması ayrıca bir güzellik kattı eğitime.

Eğitimde en çok eğlendiğim an da şu tahtaya sitelerimizi yazmamız ve sosyal medyada paylaşmamızdı. Herkes arıyordu, abi benide yazsana diye 😀 İnsanlar adeta çıldırdı ve büyük kaos oluyordu..

Aramamotoru.com – Hasan Yaşar – Kendisine bu eğitim için verdiği tüm emekler ve eğitim için çok teşekkür ederim. Etkinlik esnasında beni bir çok güzel insanlar ile tanıştırdı ve sohbet ettik, aynı zamanda röportaj yaptık. YouTube üzerinde gösterdiğim başarımdan dolayı beni indir.com’da işe aldı 🙂

Aramamotoru.com – İsmail Emrah Demirayak – Eğitim esnasında “Oturum başlıyor arkadaşlar.” diyerek bizleri tekrar toplaması ile oldukça dikkat çekilen insan oldu ve bu etkinlikte en çok emeği geçen ve ne zaman görsem bizim için sürekli bir şeyler ile uğraşıyordu. Çok cana yakın ve sıcak kanlı birisi.

Çaykahveinsan.com – Tarık Çayır – Facebook’ta her posta atlamam ile beraber Tarık abi ile yüz yüze tanışmak bu güne kısmetmiş. Hayatımda tanıdığım en eğlenceli ve seri girişimci olan kişidir. Güzel sohbeti ile hayata değer katan insan, iyi ki tanışmışım seninle ve sağ olsun bana da baya yardımcı oldu, ekipman desteğinde bulundu, kanalım için önerilerde ve destekte bulundu.Tarık abimede buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Çaykahveinsan.com – Ahmet Güven Yılmaz – Tarık abi ile beraber sohbet ederken etkinlik sırasında tanıştım ve gerçekten fotoğrafçılık ve video çekimleri hakkında bilmediğim bir çok bilgiyi edindim.. Aramızda kalsın videolarımızı da Ahmet abi çekti 🙂 beni tanımamasına rağmen yardım elini uzatması ve sıcak kanlılığı gerçekten çok güzeldi. Buradan kendisine sonsuz teşekkür ediyorum.

Fundalina.com – Funda Yalçın Güleç – Etkinliğe gelir gelmez gözlerim funda ablayı aradı ve bir de ne göreyim.. Funda abla tam karşımda ve gerçekten o an heyecanlandım. Beni direk tanıması ve sıcak kanlılığı beni çok sevindirdi. Gerçekten insanlar ile yüz yüze gelmek çok güzel bir duygu. Beraber bir çok konuda sohbet ettik, röportaj yaptım ve aynı zamanda beni bir çok güzel insanlar ile tanıştırdı. Gerçekten çok değer verdiğim kişilerden birisidir. İyi ki varsın funda ablacım.

Teknoemin.com – Emin Öztürk – Etkinlik öncesinde sosyal medyadaki bazı postlar da kendisini görüyordum ama ayrıntılı şekilde tanışmak bu güne kısmetmiş ve gerçekten eğlenceli insan.

Furkanoymak.com.tr– Furkan Oymak –  Pek fazla muhabbetimiz yoktu ama etkinlik sırasında Furkan’ın ismini her defasında Link satılır tabiri ile ve sitesinde bazı yaptığı hatalardan ötürü duydum ve tanışmak bu güne kısmetmiş diyerek tanıştım. Hala daha sohbet ederiz. Efsane insandır kendisi.

Cyerol.com  – Can Yiğiterol – 3 yılı aşkın süren arkadaşlığımız 15 temmuz darbe gecesinde son buldu ve gerçekten 5 ay boyunca birbirimiz ile hiç konuşmadık. Etkinlik sabahı plazanın önünde karşılaştık ve o an öylece kalakaldım. Onca yıl konuştuğum insan tam karşımdaydı ve gerçekten olgunluğu ile asla tavır yapmayıp selam verdi. Son bulan arkadaşlığımız artık daha güçlü şekilde ilerliyor. İyi ki varsın kadim dostum 🙂

kodist.net – Kadir Kılıç – Can sayesinde tanıdığım değerli arkadaşımdır kendisi, aynı zamanda biz bir grubuz. Her ne kadar sametde yanımızda olamasa da bir yanımız eksik gibiydi. Kadir ile arkadaşlığımız 3 yılı aşkın ve gerçekten onun gibi insan asla bulunmaz. Etkinlik boyunca beni hiç yanlız bırakmadı, iyi ki varsın kardeşim.

İremyildiz.com – İrem Yıldız – YouTuber olmam ile beraber Hasan abi beni çağırdı ve İrem ile tanıştırdı. İrem ile tanıştığıma memnun oldum. Çok güzel videolar hazırlıyor, o gün tanıştığım değerli insanlardan birisidir ve hala sohbet ediyoruz. İrem ile beraber videolar çektik onları da seyredebilirsiniz.

Busesultanada.com.tr– Buse Sultan Ada – Etkinlik esnasında buse ile tanıştım, hayata karşı çok neşeli ve eğlenceli bir insan. İyi ki tanışmışız.

Bilisimhocasi.com – Mesut Turan – Beni sürekli takip etmesi gerçekten güzel, iyi bir dost.

Burkay Gökhan Yapağcıoğlu – Eğitim esnasında enfes bilgilerini bizlerle paylaşması, samimi ve sıcak kanlı insandır. Bana bir çok konuda yardımcı olduğu için kendisine çok teşekkür ediyorum.

Sefa Kavil – Kelimelere sığamayan adam, hem muhabbeti hem de bilgileri ile eğlenceli ve enfes bir insan. Sağ olsun etkinlik sırasında ağzımızı tatlandırdı 😀

Taha Büyüktaş – Daha önceden tanışıklığımız vardı zaten ve etkinlikte yüz yüze gelmemiz ile beraber arkadaşlığımızı güçlendirdik.

Mehmet Anıl Şenyurt – Edirne Jet Haber olarak tanıdığım değerli arkadaşımdır. Arkadaşlığımız uzun yıllara dayanıyor ve etkinlik sırasında yoğunluk nedeni ile pek muhabbet edemesek de Güzel insandır.

Ahmet Uçar – Etkinlik esnasında tanıştığım güzel insan, takip ediyorum seni.

Gürolcan Altaş- Gürol’un sevgili problemini çözdükten sonra Hasan abinin yaptığı capsler ile bizi güldürmeyi başaran insan.

Emre Bulut – Eğitim esnasında tanıştığım insan ve bir çok ortak yanımızın olması oldukça güzel

Sabah Kemal Cansu – Sabah sabah yaptığı espriler ile beni benden alan insan

Esat Mürşit – Eğitim esnasında bir çok muhabbetimiz oldu ve o da bursadaymış 🙂

Aklıma gelemeyen bir çok güzel insanlar sizler de iyi ki varsınız. isimlerinizi yazmayı unuttuysam lütfen kusura bakmayın. 🙁

Etkinlik Esnasında Hazırladığım Videolarım:
VLOG:

Funda Güleç ile Küçük İşletmeler İçin Sosyal Medya Röportajı :

Tarık Çayır ile Çay Kahve İnsan Röportajı :

Hasan Yaşar ile Arama Motoru Röportajı :

İrem Yıldız ile YouTube Röportajı Yaptık :

Aramamotoru 4. Seo Eğitimi :

7 YORUMLAR

  1. Söylediklerin ve yazın için teşekkür ederim Mert. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Çok verimli ve aynı zamanda da eğlenceli bir etkinlikti. Farklı etkinliklerde de görüşebilmek dileği ile.

  2. Güzel düşüncelerin için can-ı gönülden teşekkür ederim Mert 🙂 İyi ki senin gibi bomba bir insanı tanımışım, neşe kaynağısın. Bilgin ve azmin hep artsın 🙂 Sevgilerimle..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here