SpaceX’in Falcon Heavy adlı roketinin dün başarıyla uzaya fırlatılmasının ardından David Bowie’nin Spotify üzerinden dinlenme oranı anında yüzde 42 arttı. Roketin içine yerleştirilen Tesla Roadster model arabada David Bowie’nin çalması, sanatçının uzay temalı şarkılarının dinlenme oranında artışa neden oldu.

Life On Mars? %332 artış

Space Oddity %188 artış

Starman %181 artış

 

David Bowie’nin harika şarkılarının toplandığı çalma listesini buradan dinleyebilirsiniz: This Is: David Bowie

 

* Artış oranları, uzay yolculuğunun başladığı andan 1 saat sonrası ile önceki haftanın aynı saati karşılaştırılarak hesaplandı.

Spotify Hakkında

Spotify, 2008’de İsveç’te kurulduğu günden bu yana, müzik dinleme alışkanlıklarını sonsuza dek değiştirdi. Bugün misyonumuz hala aynı; dünya genelinde müzikseverlere ve sanatçılara benzersiz bir müzik deneyimi sunarak, daha fazla insanın daha fazla güzel şarkı dinlemesini sağlamak. Yaptığımız her şey, sahip olduğumuz müzik aşkına dayanıyor.

30 milyonun üzerinde şarkıyı ücretsiz olarak keşfedebilir, yönetebilir ve paylaşabilirsiniz. Ya da Spotify Premium ile offline mod, gelişmiş ses kalitesi, Spotify Connect ve reklamsız müzik deneyimi gibi özelliklere erişim sağlayabilirsiniz.

Spotify bugün, 140 milyonun üzerindeki kullanıcı sayısı, 61 ülkeden 70 milyonun üzerinde abonesi ile dünyanın en popüler dijital müzik platformudur. Spotify olarak ayrıca, müzik endüstrisinin en büyük gelir kaynağını oluşturuyoruz. https://press.spotify.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here