Nut Mini İnceleme Kaybolan Eşyayı Bulma

0
Nut Mini Nasıl Kullanılır? Nut Mini Özellikleri Nedir? Nut Mini İnceleme
Nut Mini İnceleme Kaybolan Eşyayı Bulma

Merhaba sevgili Help Mert takipçileri: Son zamanlarda, insanlarda unutkanlık düzeyi artmıştır. Hatta o kadar artmıştır ki evimizde televizyonun kumandasını arar olduk. Daha bir çok örnek verebiliriz: Kafeden ayrılırken anahtarlığınızı veya cüzdanınızı unutabilirsiniz. Bizim zeki Çinliler de bunun için ufacık bir cihaz geliştirmişler: Nut Mini. Nedir bu Nut Mini? Nut Mini nasıl kullanılır? gibi soruların cevabını Nut Mini İnceleme makalesinde yani bu makalede bulabilirsiniz.

Nut Mini Donanım – Nut Mini İnceleme

Nut Mini, etkileyici derecede küçüktür. Örnek vermek gerekirse; cüzdana mükemmel şekilde sığacak kadar küçük. Ön tarafta, “Nut Mini” markası ve altında bir hoparlör var. Yan tarafta, kutuya dahil olan bir etiketin olması için küçük bir delik var. Yanlardan birinde, eşleme yaparken bir göstergeden başka hiçbir şey için kullanılmayan küçük bir LED var.

Nut mini, ARM-M0 işlemci çekirdeği ile bir Nordic BLE yongasını kullanır, bu da düşük güç tüketimi ile iyi bir şekilde çalışabilir ve pili 100 gün boyunca bitmeyebilir.

Nut Mini İnceleme
Nut Mini Boyutu, Nut Mini Donanımı Nasıl? Nut Mini Pil Ömrü, Nut Mini İnceleme

Nut Mini Kullanımı – Nut Mini Nasıl Kullanılır?

Kullanmak için, Nut uygulamasına ihtiyacınız olacak. Nut uygulamasını Google Play‘den ve App Store‘den indirebilirsiniz. Uygulama, Nut Mini cihazını otomatik olarak algılar ve onunla eşleşir. Hepsi bu kadar!

Uygulamayı açtığınızda, Nut Mini cihazını bulmak için büyük bir düğmeyi doğrudan görürsünüz. ‘Beep’ düğmesine basarsanız, Nut Mini cihazının üzerindeki hoparlör’den ses çıkar ve Nut Mini cihazını kolaylıkla bulabilirsiniz. Yani Nut Mini’yi bir cihaza vb. gibi şeylere bağlarsanız veya yapıştırırsanız bu özelliği sayesinde bulabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; Nut Mini cihazını cüzdanınıza koydunuz, evde veya dükkan da cüzdanınızın yerini unuttunuz, “Beep” düğmesine basarak yerini bulabilirsiniz. Bir nevi, bir telefon kaybolunca başka bir telefondan o telefonu çaldırmak gibi.

Ayrıca, Nut Mini’nin telefondan ne kadar uzakta olduğunu gösteren bir gösterge vardır. Ancak, Nut Mini iki yönlü değildir. Bunun anlamı, telefonunuzu bulmak için Nut Mini’de hiçbir düğme yoktur.

Nut Mini Kullanımı - Nut Mini İnceleme
Nut Mini Nasıl Kullanılır? Nut Mini Çekim Gücü, Nut Mini İnceleme Videosu

Nut Mini cihazının iki modu vardır: Anti-Lost ve Find

Anti-Lost modundayken, telefon ve Nut Mini arasında ki bağlantı kesildiğinde uygulama sizi uyarır. Bu şekilde, cihazınızı veya Nut Mini’yi unutamayacaksınız. Yani; Nut Mini ve telefon arasındaki bağlantı kesilince uygulama, Nut Mini en son buradaydı diyebiliyor.

İzleme mesafesi, bu küçük bir cihaza göre çok iyi. Yaklaşık olarak 20 metre civarında bir menzile sahiptir.

Nut Mini Özellikleri ve Nut Mini İnceleme
Nut Mini Nasıl Kullanılır? Nut Mini Özellikleri Nut Mini İnceleme

Nut Mini’yi; Anti-Lost modunda kullanırken, sessiz bölgeleri ve sessiz zamanları ayarlayabilirsiniz. Sessiz bir bölge kurulduğunda, belirli bir coğrafi bölge konumunda aralık dışı kaldığınızda bildirim almayacaksınız. Bu özellikle evdeyken yararlıdır. Diğer taraftan sessiz zamanlar belirli bir zaman aralığı içinde bildirimi susturur.

Bununla birlikte, Nut Mini uygulaması da bir bulma ve kayıp ağını destekler. Bunun anlamı; eğer uygulamadan gelen bildirimleri duymadınız veya bildirimlere bakmadıysanız, uygulamayı çalıştıran başka bir Nut Mini kullanıcısı sayesinde, Nut Mini’nizin menzilini kaybettiğinizde, diğer Nut Mini kullanıcısının uygulaması sayesinde Nut Mini’nizin güncel konumunu bulabilirsiniz.

Evinizde TV uzaktan kumandası gibi yaygın olan bir şeye takılan bir Nut Mini cihazınız varsa, evdeki herkes uygulamayı indirebilerek TV kumandasına taktığınız Nut Mini cihazını kontrol edebilir.

Nut Mini İnceleme Videosu


Abone Olmak için Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here