Ana Sayfa Blog

Potansiyel Müşteri Kazanmanıza Yardımcı Olacak WordPress Temaları

0

 

Bilindiği üzere %1 dönüşüm oranı; ayda 1000 ziyaretçisi olan bir site için 10 kişinin satın alma işlemini gerçekleştirmesi anlamına gelir. Bu, aylık trafiğinizi 10.000’e çıkarabilirseniz, her ay 100 müşteri kazanacağınızı gösterir. Daha fazla potansiyel müşteri oluşturmak için trafik çekmeye odaklanmanızın önerilmesinin altında yatan budur.

Müşteri kazanmak isteyen işletmelerin satışları artırmasına, ziyaretçileri potansiyel müşterilere dönüştürmesine yardımcı olmak için tasarlanmış WordPress temaları; geri sayım sayaçları ve hareketli grafikler gibi ziyaretçilerinizin dikkatini çekmenize yarayacak özellikler içerir.

WordPress için tasarlanan bu tip temalar, genellikle standart WordPress temalarından daha özelleştirilebilirdir, bu da sayfalarınızı tasarlamayı kolaylaştırabilir ve rekabette öne çıkmanıza yardımcı olabilir.

Potansiyel müşteri kazanmak için tema seçiminde özelleştirebilirlik ve yükleme hızı gibi özelikleriyle öne çıkan WordPress temalarını şu şekilde listeleyebiliriz:

 1. Astra: Hızlı, hafif, çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Çok hafif olduğundan temaya yapılan yeni eklemeler, hızlı yüklenen sayfalara sahip olmanızı engellemez. Açılış sayfası şablonuna sahiptir ve tüm büyük e-posta pazarlama platformlarıyla entegre edilebilir. Kodlamayı öğrenmek zorunda kalmadan özel sayfalar oluşturmayı kolaylaştıran yerleşik bir sürükle – bırak sayfa oluşturucu içerir. Astra; Gravity Forms ve WPForms gibi popüler form oluşturucularla da tamamen uyumludur.
 2. Avada: Satışları artırma çabalarınıza destek olabilecek birçok özelleştirilebilir seçeneğe sahhiptir. Yerleşik slider’ı, güçlü ızgara sistemi ve tamamen duyarlı tasarımı ile ön plana çıkmaktadır.
 3. Essentials: Satışları artırmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm özelliklere sahiptir. Sürükle – bırak oluşturucu, form oluşturucu ve çeşitli şablonlar sunar. Ayrıca açılır pencereler, slaytlar, tanımlama bilgileri ve çıkış pop-up’ı gibi güçlü pazarlama araçları içerir.
 4. LeadEngine: Özellikle satışları artırma odağıyla tasarlanmış güçlü bir WordPress temasıdır. İşlevsel formlar ve Google Analytics entegrasyonu içerir. Tamamen duyarlıdır.
 5. GeneratePress: Farklı iş türleri için kullanılabilecek, ziyaretçileri müşterilere çevirmek için tasarlanmış hızlı bir WordPress temasıdır. İşletmeniz için açılış sayfaları tasarlamanızı sağlayan sayfa oluşturucuların çoğuyla tamamen uyumludur.
 6. GetLeads: Yüksek performanslı açılış sayfaları oluşturabileceğiniz bir WordPress temasıdır. Sayfaları özelleştirmek için Elementor ile birlikte kullanılabilir.
 7. Landkit: Yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfaları tasarlamanıza yardımcı olan eksiksiz bir WordPress temasıdır. Geliştiriciler ve tasarımcılar düşünülerek çoğu temada bulunmayan gelişmiş özelleştirme özellikleri sunacak şekilde tasarlanmıştır.
 8. LeadX: Yerleşik bir açılış sayfası oluşturucusuna sahiptir. Tüm büyük e-posta pazarlama platformlarıyla entegre edilebilir. Özelleştirilebilir şablonlarıyla, hızlı bir şekilde yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfalarını kolaylıkla oluşturmanıza olanak tanır.
 9. Neve: Elementor ve Beaver Builder gibi popüler sayfa oluşturucularıyla uyumlu, mobil cihazlara yönelik bir WordPress temasıdır. Her bölümü bağımsız olarak tasarlamanıza olanak tanıyan yerleşik üstbilgi ve altbilgi oluşturucu sunar.
 10. OceanWP: Yerleşik açılış sayfası oluşturucuya, özelleştirilebilir şablonlara sahiptir. Dikkat dağıtmayan, benzersiz ve iyi dönüşüm sağlayan açılış sayfaları tasarlamanıza yardımcı olur.

Sonuç

Web siteniz aracılığıyla müşteri sayısını artırmanın yollarından biri dönüşüm odağıyla tasarlanmış bir tema kullanmaktır. Web sitenize gelen ziyaretçilerin müşterilere dönüşmesine yardımcı olacak WordPress temaları, müşterilerinizin satın alma olasılığını önemli ölçüde artırabilir, pazarlama maliyetlerinizi düşürebilir. Ancak sağlam bir hosting altyapısı söz konusu değilse bu tip çabalar yetersiz kalacaktır. Bir web sitesinin hızını doğrudan etkileyen en önemli faktör hosting’tir. Bu nedenle sitenizi WordPress’e özgü sunucu ortamlarında yüksek performansla barındırmanızı sağlayan WordPress Hosting planlarını incelemenizi öneririz.

En İyi Domain Sorgulama Aracı

0
Turhost.com Hosting, Bulut Sunucu, Kiralık Sunucu, Domain, SSL Hizmetleri

Bir web sitesi sahibi olmak isteyenlerin başlangıçta en sık karşılaştığı terimlerden biri domain yani alan adıdır. Domain; web sitelerini ziyaret etmek için kullandığımız helpmert.com gibi adreslere denir.

Web sitelerinin ayrılmaz parçası olan domainler, web siteniz için seçtiğiniz adın ve .com gibi bir uzantının birleşiminden oluşur.

Aslında bir adresten çok daha fazlası olan domain, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve markalaşma için de son derece önemlidir. Bu nedenle domain seçerken sitenizle ilgili anahtar kelime kombinasyonlarını bulmaya çalışmanız, hatırlanması, telaffuzu ve yazılışı kolay kelimelere ağırlık vermeniz önerilir. İyi bir domain web sitenizin amacını yansıtmalı ve mümkün olduğunca kısa olmalıdır.

Web siteniz için birkaç tane alternatif alan adı belirledikten sonra yapmanız gereken, bunların daha önce başkaları tarafından kaydedilip edilmediğini bulmaktır. Bu da domain sorgulama denen bir işlemle saniyeler içerisinde öğrenilebilir.

Klasik bir domain sorgulama aracı hayalinizdeki site adını yazabileceğiniz bir alanı ve yanında sorgula yazan bir butonu içerir. Basit ve hızlı bir örnek vermek gerekirse domainsorgulama.org adresini inceleyebilirsiniz.

Farklı seçenekleri filtreleyerek arama yapılmasını sağlayan ve kullanıcıların seçtikleri alan adının sosyal medya hesapları açısından uygunluğunu kontrol eden çok daha işlevsel domain sorgulama araçları da mevcuttur. Örnek olarak domain, hosting ve sunucu hizmetlerinde ön plana çıkan firmalardan biri olan Turhost’un domain sorgulama aracına göz atabiliriz:

Turhost.com Hosting, Bulut Sunucu, Kiralık Sunucu, Domain, SSL Hizmetleri

Sorgula butonuna basmadan önce aramaya dahil etmek istediğiniz uzantıları seçme olanağı sunan bu araçla; popüler uzantıların ya da kampanya dahilinde olan indirimli uzantıların listelenmesini sağlayabiliyorsunuz.

Araçtaki Popüler Domain seçeneğini işaretlediğinizde alan adının; en çok kullanılan 5 domain uzantısı olan .com, .com.tr, .net, .org, ve .site için müsaitliğini kontrol edebilirsiniz.

Hedef kitleniz Türkiyede’yse ya da ülkemize olan sevginizin sitenizin adresinden anlaşılmasını istiyorsanız .tr Uzantılı Domain seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Tüm uzantılar seçeneği 48 adet uzantıya göre sorgulama yapmak için tasarlanmış. Bu uzantılardan sorguya dahil olmasını istemedikleriniz varsa altta açılan mavi kutuları tıklayarak gri yapıyorsunuz.

Turhost’un sorgulama aracının en önemli avantajlarından biri; kaydetmek istediğinizi alan adının sosyal medya hesapları için de müsait olup olmadığını göstermesi. Böylece Youtube, Instagram, Twitter ve Facebook için tek tek kontrol etmek yerine, zaman kaybetmeden listenin en altından alan adınızın hangi sosyal medya platformunda henüz alınmamış olduğunu anlayabilirsiniz.

Sorgulama sonucunda bir sosyal medya kutucuğunun yeşil görünmesi, alan adınızın o mecrada daha önce hiç bir kullanıcı tarafından kayıt edilmemiş olduğu anlamına geliyor. Sosyal medya ikonlarının gri görünmesinin ise iki anlamı var; ya müsait değil ya da 15 karakterden uzun bir domain sorguladınız, çünkü sosyal medya platformlarında 15 karakterden uzun olan kullanıcı adlarına izin verilmiyor.

İçinde ç, ı, ü, ğ, ö, ş bulunan bir alan adı kaydetmek istiyorsanız sorgulama çubuğundaki Türkçe Domain seçeneğini tıklamanız yeterli.

Turhost.com’da Domain > Domain Sorgulama sekmelerinden açılan bu sayfada sorgulama yapıldığında karşılarında + Kayıt ya da Transfer yazan seçenekler listeleniyor. +KAYIT butonu alan adının henüz hiç kimse tarafından alınmadığını gösteriyor. TRANSFER butonu ise alan adının daha önce başka biri tarafından kaydedildiği anlamına geliyor.

Müsait olmayan alan adlarının kullanım süresinin ne zaman biteceğini gösteren WHOIS bilgilerine tek tıkla ulaşmanız da bu araçla mümkün.

Ayrıca çoğu alan adı uzantısı için gerekmese de bazı alan adları için hangi belgeleri hazırlamanız gerektiğini tek tıkla öğrenebiliyorsunuz.

Sonuç

Bir domain sorgulama aracını web siteniz için isim ararken, markanızın adına karar verirken ya da sadece hayal kurarken kullanabilirsiniz. Sonuçları filtrelemek için fazlaca seçenek sunan, sosyal medya hesaplarını da uygunluk için tarayan ve hızlı olan araçları tercih etmeniz çok daha işlevsel ve eğlenceli olacaktır.

 

OLED 4K Ekrana Sahip Dizüstü Bilgisayar Modeli ASUS Zenbook Flip S 13 Tanıtıldı

0

ASUS, Intel Evo Platformu Tarafından Doğrulanmış ZenBook Flip S 13 dizüstü bilgisayarlarını duyurdu

ASUS, geçtiğimzi haftalarda gerçekleştirdiği özel bir online etkinlik ile yeni Intel 11.Nesil işlemcili dizüstü bilgisayarlarını duyurmuştu. İşlemci tarafındaki yeniliklere öncülük ettiğini savunan marka, donanımı ile dikkat çeken modellerini tanıtmaya devam ettiğini söyledi. Intel’in  belirlediği son teknoloji standartları ile ortaya koyduğu EVO özelliklerini karşılamasıyla da dikkat çektiği söylenen yeni Zenbook Flip S 13 modelinin ekran teknolojileri ile ön plana çıktığı aktarıldı. Konuyla alakalı Asus  ve Intel işbirliğinin önemine değinen  ASUS CEO’su Samson Hu, her yıl yeni nesil Intel işlemcili bilgisayarları üreten ilk firma olduklarının altını çizdi ve şunları ekledi; “Bu yılki dizüstü bilgisayar serisi, en son teknolojiyi, kullanıcılarının parmaklarının ucuna getirerek onlar için yeni deneyimler yaratıyor. Yeni 11.Nesil cihazlar en yeni 4K OLED ekran, üst seviye ses, yazılım ve ağ bağlantısı gibi gelişmiş teknolojiler ile güçlendirildi. Bu sayede inanılmaz yenilikler sunarak kullanıcıların cihazlarıyla ilişki kurma şeklini değiştiriyoruz. ” dedi ve şunları ekledi; “ 11. Nesil Intel Core işlemciler ve yeni Intel® Iris® Xe grafiklerle donatılmış en yeni, ince ve hafif ASUS dizüstü bilgisayarlar performansın sınırlarını aşıyor ve kullanıcılara üretkenlik, yaratıcılık, oyun ve eğlence için en üst düzey deneyimi sunuyor. Ayrıca ASUS, en yeni Intel işlemcilerin performansını, Intel Evo platformuna dayalı üst seviye kullanıcı deneyimini ve en yeni teknolojiyi, sürekli gelişen bir dünyada kullanıcıların hayatını kolaylaştıran yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar sunmak için bir araya getiriyor.

ASUS, Intel Evo platformu tarafından desteklenen dizüstü bilgisayarlarını tanıtırken, Intel’in Project Athena inovasyon programının ikinci sürüm teknik özelliklerini ve Temel Deneyim Göstergelerini de anlattı. 11. Nesil Intel Core işlemcilere ek olarak, Intel Evo platform tabanlı dizüstü bilgisayarlarda Intel Iris Xe grafik mimarisi, Intel WiFi 6 desteği ve Thunderbolt 4 bulunduğu aktarıldı.

Açıklamanın devamında 4K UHD OLED ekranı ile dikkat çeken 11. Nesil Intel Core işlemcilere sahip ASUS Zenbook Flip S 13  dizüstü bilgisayarı ile ilgili verilen teknik detaylar şu şekildeydi;

ASUS ZenBook Flip S (UX371)

360 derece katlanabilen menteşesi sayesinde tablet modu dahil olmak üzere 4 farklı modda kullanılabildiği söylenen ZenBook Flip S modelinin, Intel Evo platformu dizüstü bilgisayar tasarımı standartlarını karşılayan ilk ASUS dizüstü bilgisayar olduğu söylendi. Daha iyi bir deneyim için dokunmatik ekran kontrolünü kolaylaştıran harici bir kalem ile geldiği belritilen cihazın, 13,9 mm inceliğinde ve 1,2 kg hafifliğinde olduğu aktarıldı.4K UHD OLED NanoEdge PANTONE® Onaylı renk hassasiyeti olduğu belirtilen dokunmatik ekranın, geniş bir % 100 DCI-P3 renk gamına sahip ve derin siyahlar ve geniş kontrast için VESA Display HDR 500 Gerçek Siyah sertifikalı olduğu verilen diğer teknik detaylar arasındaydı. Ayrıca gözleri korumak için TÜV Rheinland sertifikası da aldığı belirtilen Zenbook Flip S’in ayrıca daha rahat kullanım deneyimi için 4096 basınç seviyeli yeni ASUS Pen dokunmatik kalemi de desteklediği belirtildi.

Sürekli hareket halindeyken performansın, 16 GB’a kadar RAM ve 1 TB’ye kadar PCIe® 3.0 x4 SSD ile birlikte Intel Iris Xe grafikli 11. Nesil Intel Core i7 işlemci tarafından sağlandığı aktarılırken, bağlantı için ZenBook Flip S’in, iki Thunderbolt ™ 4 USB-C® bağlantı noktası, bir USB 3.2 Gen 1 Tip-A bağlantı noktası ve bir HDMI bağlantı noktası sunduğu eklendi. Son olarak ZenBook Flip S’in yüksek kapasiteli bataryası, en uzun çalışma günü için bile yeterli olan 15 saate kadar dayanabileceği aktarıldı.

ASUS’un Yeni Oyun Bilgisayarı & ROG Zephyrus G14 Türkiye’de

0

Merhaba sevgili Help Mert okurları, bugün Asus ROG Zephyrus G14 modelini, yani dünyanın en güçlü 14 inç dizüstü bilgisayarını inceliyoruz.

Asus, dünyanın en güçlü 14 inç dizüstü bilgisayarı olan Asus ROG Zephyrus G14, Ryzen 4000 serisi işlemcisi ve özelleştirilebilir özel arka kapak LED teknolojisi ile Türkiye’de satışa sunulacağını duyurdu.

Donanım özellikleri kadar arka kapakta bulunan LED teknolojisi ile oldukça ilgi çeken Zephyrus G14 hakkında marka yetkilileride açıklamada bulundu. “Bu yenilikçi arka kapak tasarımı ile kullanıcıların isteklerine göre GIF’ler, animasyonlar, grafikler veya yazılar oluşturup arka kapak üzerindeki LED panelde sergileyebilecekler”

10 Saatlik Pil Ömrü!

Donanım özelliği yüksek olan dizüstü bilgisayarların genel sorunlarından birisi olan büyük ve taşınması zor adaptörler içinde Asus bu modelinde oldukça başarılı bir değişikliğe gitmiş. Gidilen bu değişiklik sayesinde, büyük adaptör taşıma devri artık sonlanıyor. Marka yetkilileri, Asus ROG Zephyrus G14‘ün, günlük kullanımda 10 saatten fazla pil ömrü ve 65W Type- C kablosu ile şarj edilebilir olduğunu belirtti.

ROG Zephyrus G14 Teknik Özellikleri

Marka yetkililerinden gelen bilgilere göre;

“Yeni AMD Ryzen ™ 4000 Serisi Mobil İşlemci bu cihazın ana gücünü oluşturuyor. NVIDIA RTX grafikleri ile uyum içinde çalışan bu donanımı çift kanallarda 32 GB’a kadar çıkartılabilen DDR4-3200 RAM destekliyor ve cihazda 1 TB’a kadar kapasiteye sahip bir NVMe SSD ile depolama sorunu da en hızlı ve geniş bir şekilde çözülüyor.”

Oyuncu bilgisayarlarında donanım & teknik özellikleri kadar önemli olan diğer bir husus ise ekran & görüntü kalitesidir. Asus, G14 modelinde 120Hz’e kadar Full HD 2 farklı opsiyonel premium panel seçeneği sunuyor.

Anime Matrix Ekran

Türünün ilk örneği AniMe Matrix™ ekrana sahip olan G14, gerçekten benzersiz bir şekilde derin kişiselleştirme sunar. Çığır açan ekran; yaratıcılığınızı ifade eden özel görüntüleri ve animasyonları görüntülemek için binlerce mini LED’den oluşur. Gelecekteki güncellemeler, yeni mesajlar, pil ömrü ve daha fazlası hakkında sizi bilgilendirecek durum bildirimlerini etkinleştirir.

ROG Zephyrus G14 İncelemesi

Rog Zephyrus G14’ün yazılı incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilir veya inceleme videosunu izleyebilirsiniz.

ROG Zephyrus G14’ün fiyatı hakkında maalesef henüz güncel bir bilgi yok, olduğu zaman sizler için haberimizi güncelleyeceğiz.

ASUS ExpertBook B9 İncelemesi

0

Merhaba sevgili Help Mert takipçileri, bugün sizlerle birlikte dünyanın en hafif 14 inç dizüstü bilgisayarı olan ExpertBook B9‘u inceleyeceğiz.

İncelemeye başlamadan önce ASUS’un kurumsal ürün ailesinin ismi olan ExpertBook birden fazla modele sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu modeller: Notebook ExpertBook, Desktop ExpertPC, AiO Expert AiO’dır. Bizim ise inceleme konuğumuz, ExpertBook B9 modeli.

ASUS ExpertBook B9 İncelemesi

Tasarım olarak ExpertBook B9, bilgisayar üzerinden iş yapan insanlar için oldukça önemli olan; taşınabilirlik, hafiflik, şıklık, pil ömrü gibi önemli ihtiyaçları fazlasıyla karşılayan minimalist mimariye sahip bir dizüstü bilgisayardır.

Malzeme kalitesi olarak oldukça premium bir görüntü ve hissiyat içeren, magnezyum lityum kasa yapısıyla Asus’un en hafif 14 inç dizüstü bilgisayarı ExpertBook B9; hafiflik, sağlamlık ve güvenlik temelleri üzerine üretilen sadece 870 gram ağırlığa sahip olan kurumsal bir cihazdır.

NumberPad touchbar, ince ve hafif, şık tasarıma sahip olan ExpertBook B9

ExpertBook B9 sadece hafiflik, şıklık vb. tasarımsal özellikleri kadar; sağlam ve oldukça güvenlikli bir dizüstü bilgisayar. Bir çok testten başarıyla geçen bu bilgisayar, askeri sınıf sağlamlık ve military grade sertifikasına sahip sayılı bilgisayarlardandır.

Üst seviye güvenlik sağlayan modelin başlıca özellikler: 

 • Webcam gizlilik duvarı
 • Yüz tanıma
 • Parmak izi okuyucu
 • Kensington kilidi
 • USB port kilidi
 • TPM modülü

Ekran olarak ürün, 14 inç 1920×1080 Full HD ekrana sahip olan ürün 4mm ölçüsünde, ekran kalınlığına ve %94’lık ekran/gövde oranına sahip. Ayrıca Ergonomik ErgoLift menteşesi ve klavyesi ile güzel yazma konforu sunuyor.

Özellikle “iş sınıfı” tabirine göre üretilen bilgisayar, 24 saatlik bir batarya süresi ile uzun soluklu bir kullanım imkanı sunuyor. Çalışanlar için oldukça önemli olan kullanım süresi ExpertBook B9’da oldukça başarılı.

Değinmemiz gereken diğer bir özelliği ise touchpad. Asus’un NumberPad olarak tanımlandırdığı touchpad, LED aydınlatmalı numerik tuş takımı olarakta kullanılıyor.

ExpertBook B9 Özellikleri

Hafiflik, şıklık, batarya süresi gibi alanlarda başarılı olduğu kadar donanımsal açıdanda başarılı olan ExpertBook B9 içerisine Intel Core i7-10510U işlemcisi yerleştirilmiş fakat dilerseniz i5-10210U işlemcisine sahip olan modelleride mevcut.

İnce bir kasaya sahip olmasına rağmen, depolama alanında da başarılı olan ürün, 2TB’lik SSD depolamaya ve 2 TYPE-C ve 1 USB girişine sahip.

ExpertBook B9 Teknik (Donanım) Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • İşlemci: Intel Core i7-10510U
 • Dahili Grafik: Intel UHD 620
 • Ekran: 14 inç
 • Ekran Çözünürlüğü: 1920×1080 Full HD
 • Panel: IPS
 • RAM: 16GB LPDDR3 2133 MHz
 • SSD: 2TB M.2
 • WiFi 6 Desteği: Mevcut
 • Batarya Süresi: 24 saat
 • Ağırlık: 870 gram

Donanım özelliğinde bahsetmek istemediğimiz bir konu ses özellikleri. Asus ExpertBook B9, Harman Kardon ses sistemine sahip. İncelemelerde son düzeylerde bile sesin bozulmadığını fark ediyoruz.

Satış Fiyatı Hakkında

Asus’un bu modeli daha çok “iş sınıfı” bir model olduğu için bireysel alımlar maalesef söz konusu değil. Asus’un ExpertBook B9’u, sadece kurumsal şirketlere ihale olarak sattığını biliyoruz.

Model kodlarına göre fiyatları değişen ExpertBook serisinin fiyatları ülkemizde 9-11 bin TL aralarında değişiklik gösterebiliyor.

İşte 14 inç dünyanın en hafif bilgisayarın inceleme videosu

Asus’un kurumsal şirketler için ürettiği bu bilgisayarı daha ayrıntılı incelemek için Asus’un resmi internet sitesinden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

Daha önce Asus’un ROG Zephyrus G14 GA401 isimli modelini de incelemiştik. Okumak isterseniz aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.

ASUS ROG Zephyrus G14 GA401 Ön İnceleme

ASUS ROG Zephyrus G14 GA401 Ön İnceleme

0
ASUS ROG Zephyrus G14 GA401 Ön İnceleme

Merhaba, sevgili Help Mert takipçileri. Asus, bu yıl sadece 15 inçlik modelini daha yeni ve yüksek donanımla güncellemekle kalmadı, aynı zamanda daha iyi düşünülmüş ve birçok açıdan daha ilginç olan; 16GB, AMD 4. nesil işlemcili, RTX 2060 (Max-Q) ekran kartlı, 14 inçlik Zephyrus G14 GA401 modelini bizlere sunuyor.

Yüksek performans yalnızca “Gamerlar” için değildir! Asus G14 GA401 Ön İncelemesi

GA401 Modeli, bu noktada sadece diğer 14 inç veya daha küçük laptoplar tarafından sağlanan eşsiz olan, modern bir oyun dizüstü bilgisayarından beklediğiniz özellikleri sunmuyor. Hafif ve dayanıklı bir tasarımıyla, dörtlü hoparlörleriyle, çift şarj yöntemli büyük bir piliyle ve hızlı kablosuz özelliğiyle karşımıza çıkıyor.

Asus G14 GA401 Modelinin Büyüleyici Tasarımı: AniMe Matrix

Asus’un “Moonlight White” adını verdiği zarif süt beyazı rengi, Zephyrus G14‘ün magnezyum alaşımlı kapağını kaplıyor. Kapağın yarısında, AniMe Matrix ekranı adı verilen ve büyüleyici gözüken mikro noktalar vardır. Bu özellik sayesinde bilgisayarınızın dışında kendi resimlerinizi veya yazılarınızı gösterebilirsiniz.

ASUS ROG Zephyrus G14 GA401 Anime Matrix Desteği (ultrabookreview)

Asus ROG Zephyrus G14 GA401 Ekran Özellikleri

G14 GA401 modelinde; 14 inç, 1920×1080 pixel, ıps panelli, ekranın yırtılmasını ortadan kaldıran AMD FreeSync ile 120Hz yenileme hızına sahip bir ekran mevcut.

Asus G14 GA401 incelemesi

Asus ROG Zephyrus G14 Ses Özellikleri

Asus GA401 modelinde, Dolby Access uygulamasıyla güçlendirilen iki tane üst düzey hoparlör mevcut. Dolby Access uygulamasında; Dinamik, Oyun, Film, Müzik ve Ses gibi birçok ön ayar bulabilirsiniz. “Dinamik” ön ayarı ile gerçekten müzik dinlediğinizi hissedebiliyorsunuz. Oyun oynamak için, gereksiz basları duymak yerine daha keskin sesleri duyabilmeniz için Game modunu seçmelisiniz.

Asus G14 GA401 Donanımsal Özellikleri

Zephyrus G14 GA401, DDR4 RAM ve PCIe x2 depolama desteğiyle bir AMD Ryzen 4000 Core H donanım platformu üzerine inşa edilmiş. Aynı zamanda WiFi 6 (Gig +) kablosuz, Bluetooth ve 76 Wh batarya mevcut. ROG Zephyrus G14, AMD’nin yeni duyurulan Ryzen 9 4900HS kullanıyor.

Grafik tarafında Asus, Nvidia’dan RTX 2060 grafik yongasının güç optimizasyonlu bir versiyonu olan Max-Q versiyonunu kullanıyor. Bu model, standart 80W RTX 2060’tan daha düşük saat hıza sahip, RTX yongasının 65W’lık bir versiyonudur, bu nedenle testlerde ve oyunlarda performansta %10-20’lik bir düşüş beklenebilir.

Bunun yanı sıra, Zen2 AMD platformu ile G14, daha hızlı DDR4 3200 MHz Ram’den destek alıyor. Bu dizüstü bilgisayar, 16 GB bellek ile geliyor ancak rami 32 GB’a kadar yükseltme imkanı sunuyor. Son olarak, 14 inç Zephyrus G14, 15 inç Zephyrus G’de de bulunan aynı 76 Wh bataryaya sahip ve Power Delivery’yi destekleyen bir USB-C ile şarj edilebilr. ASUS, G401 modelinden 10 saate kadar pil süresi alabileceğimizi belirtiyor.

Son olarak, GA401 modelindeki tüm bağlantı noktalarının listesi:

 • 2x USB 3.2 (Gen 2) Type-C
 • 2x USB 3.2 (Gen 1) Type-A
 • 1x HDMI 2.0b
 • 1x 3.5mm ses
 • 1x Kensington Lock slotu

ASUS ROG Zephyrus G14’ü Satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak ön sipariş verebilirsiniz.

Facebook’u Eski Haline Getirme

7

Facebook 7 Nisan 2020 tarihinde yeni tasarımına kullanıcıları geçirmeye başladı. Tasarımı beğenmeyen kullanıcılar eski versiyona nasıl dönebilecekleri konusunda araştırmaya koyuldu. Bu makalemde sizlere Eski sürüme çok basit bir şekilde nasıl geri dönebileceğinizden bahsedeceğim.

Facebook Neden Tasarımını Değiştirdi?

Büyük firmalar için UI UX gerçekten çok önemli. Bir sistem kullanılırken tasarımın verdiği mesajlar tamamen kullanıcıyı uygulamaya bağlaması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı dünyada ki tüm uygulamalar modern ve sade bir tasarıma yöneldi. Kullanıcılar tarafından sevilen modern tasarıma geçmekte geciken Facebook kendini yenileme kararına gitti.

Facebook’u Eski Haline Nasıl Getirebilirim?

Facebook’un tasarımını eski haline döndürebilmeniz için Facebook sizlere açık bir kapı bırakıyor fakat yakın bir tarihte eski tasarım tamamen kaldırılacak.

Eski tasarıma dönebilmeniz için sağ üst tarafta bulunan üçgen işaretine tıklayarak Klasik Facebook’a Geçiş Yap seçeneğine tıklayın.

Sayfa otomatik olarak yenilenecek ve eski tasarıma kavuşacaksınız.

Evde Neler Yapabileceğini Keşfet

0
Evde Neler Yapabileceğini Keşfet
Evde Neler Yapabileceğini Keşfet

Coronavirus salgınına karşı bireysel olarak alınabilecek en önemli tedbirlerin başında bu süreçte mümkün olduğunca evde kalmak, dışarı ile teması en aza indirmek geliyor. Hastalığın yayılmaması için evde kalarak geçirdiğimiz bu dönemde vakti nasıl daha iyi değerlendirebiliriz? HONOR Türkiye alanında uzman isimlerden görüş alarak, evde geçirilen bu dönemi kişisel faydaya dönüşterecek önerileri ve yararlı bilgileri takipçileriyle paylaşmaya başlıyor. Önerilere HONOR Türkiye sosyal medya hesapları ve HONOR Club üzerinden de ulaşılabilecek.

Evden çalışanlar, uzaktan eğitim görenler, şimdilerde eski çalışma disiplinlerini koruma ve  evdeki zamanını daha iyi yönetme sorunu yaşayabiliyor. Bu evrelerden daha kolay geçmek ve evde çalışma disiplinini korumak için Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yrd. Dr. Öğretim Üyesi Şafak Şahin’in görüşleriyle, evde disiplinin nasıl korunacağına dair HONOR Türkiye’den öneriler:

Ev kıyafetlerini çıkarın

Evde olduğunuz için birçok konuda daha rahat davranıyor olabilirsiniz. Her ne kadar işe ya da okula gitmiyor olsanız da, bir iş ya da okul gününde olduğu gibi kalkıp duş alın ve ev kıyafetleri yerine daha resmi bir şekilde giyinin.

Dr. Öğr. Üyesi Şafak Şahin şöyle anlatıyor:  “Her kıyafet, onlar üzerimizdeyken yaptığımız işlerin sembolleridir aslında. Dolayısıyla evde geçirdiğimiz sürenin üretken olmasını istiyorsak pijama, eşofman gibi rahatladığımız anlarda giydiğimiz kıyafetleri, tıpkı normal zamanlarda olduğu gibi üzerimizden çıkarmamız gerekiyor. Oldukça basit ve önemsiz gibi görünse de beynin kendini organize ve motive etmesinde büyük öneme sahiptir.”

Bu süreci ifade ettiğiniz kelimelere özen gösterin

Evdeki süreçte çalışma motivasyonunu artırmak için her sabah ev kıyafetlerini çıkarmak kadar önemli kelime seçimleri var. Kişi evde  bulunduğu süreyi tatil, karantina, mahsur kalma, sığınma, mecburiyet gibi kelimelerle ifade etmeye başladığında, beynimiz bu sembollere göre davranma eğiliminde olur. “Normal zamanlarımızdaki çalışma rutinini koruyabilmek için güne çalışmaya devam ettiğimizi bilerek başlamak lazım. Sabah işim var, dersim var, yetiştirmem gereken işlerim var gibi şekillerde kendinizi komutlamaya gayret gösterin” diyor Dr. Öğr. Üyesi Şafak Şahin.

Teknolojiden yararlanın

Güne herhangi bir iş/okul gününe benzer şekilde yapılacakları planlayarak başlayın. Kahvaltınızı uzun tutmayın, günün hangi saatinde ne ile ilgileneceğinizi not edin ve plana uymaya çalışın. Planlama ve  iş takibinde yararlanabileceğiniz en iyi  uygulamalarını araştırın. Örneğin RescueTime uygulaması, gün içinde uygulama, websitesi ve sosyal ağlara ayırdığınız vakti otomatik olarak takip ediyor ve Instagram’da çok vakit geçtiğinde ya da haberlere takıldığınızda size hemen uyarı gönderiyor.

Proje yönetim uygulamaları Asana ve Trello ise çalışma arkadaşlarınızla birbirinize görevler verip iş akışını rahatça takip etmenizi, uzaktan hızlı dosya ve veri akışı yapabilmenizi sağlıyor. Bu gibi daha pek çok uygulama evde disiplini koruyabilmeniz için size yardımcı olacak.

Ara verin, kreatif egzersizler yapın

İşte ya da okulda olduğu gibi evde çalışırken de aralar vermek, odaklı çalışmak için büyük önem taşıyor. Aralarda masanızdan kalkın, yürüyün, kollarınızı ve sırtınızı rahatlatın. Ancak bu süreçte  motivasyon ve disiplini korumak için fiziksel aktivitenin yanı sıra zihinsel egzersizler de faydalı. “Fiziksel aktivitelerin yanı sıra zihinsel oyunlarla düşünsel üretkenliğimizi arttırmanın yolları var. Tıpkı yoga, pilates, kardiyo egzersizleri gibi; kreatif egzersizler de yapmalıyız” diye öneriyor Dr. Öğr. Üyesi Şafak Şahin.

Peki bu egzersizler neler olabilir?

 • Belirli ve sınırlı bir zaman dilimi içerisinde; alakasız şeyler arasında benzerlikler bulmaya çalışın
 • Rastgele seçilmiş 50 kelime ile bir hikaye yazmaya çalışın.
 • Bildiğimiz filmlerdeki senaryolarda değişiklikler yapıp yeni sonlar yazın
 • Bazı şeyleri “gibi, benziyor, benzer, andıran” kelimelerini kullanmadan tarif etmeye çalışın.
 • Elinizdeki bir ürün veya sistem içerisinde azaltma, ekleme, birleştirme yapın, onun için yeni bir kullanım alanı düşünün.

Odaklanacak bir ortam oluşturun

Çocuklar, evcil hayvanlar veya aile üyeleri, siz evden çalışırken dikkat dağıtıcı olabilirler. Bununla birlikte iş yaparken ya da ders çalışırken atıştırmak da odağınızın kaybolmasına neden olabilir. Mümkünse evde kendinize ait bir alanda, dikkat dağıtıcılardan uzak bir şekilde kalmaya çalışın. İşte ya da okulda olduğu gibi kendinizi odaklayabileceğiniz bir masa ve sandalyede çalışmaya özen gösterin.

Ev işlerini sonraya bırakın

Kirlenen bir tabağı yıkamaya başladıktan sonra bir bakmışsınız evin tozunu alıyorsunuz. Ev işlerini çalışma saatinizin sonrasına bırakın. Çünkü odağınızı kaybederseniz, bir daha toplamanız güçleşir. Mümkünse evinizdeki diğer kişilerin bu konuda size yardımcı olmasını sağlayın.

#EvdeKal #VaktiniDeğerlendir

14 Günlük Pil Ömrünü Mümkün Kılan Çip: Kirin A1

0
14 Günlük Pil Ömrünü Mümkün Kılan Çip: Kirin A1

HONOR’un en yeni akıllı saati MagicWatch 2, 14 güne kadar pil ömrü sunabiliyor. Bu süreyi sağlayan ise cihazın içindeki özel Kirin A1 yongası. Peki Kirin A1 bunu nasıl başarıyor?

HUAWEI Technologies çatısı altında gençlere yönelik teknolojik ürünleriyle değer yaratan HONOR, geçtiğimiz ay Türkiye’deki teknoloji severlerle tanıştırdığı yeni akıllı saati HONOR MagicWatch 2 ile giyilebilir teknoloji sektöründeki iddiasını koruyor. Kişiselleştirilebilir saat yüzleri, şık görünümü, 15 farklı spor modunda kapsamlı aktivite takibi, stres ve uyku takibi gibi özellikleriyle ilgi çeken MagicWatch 2, en çok da 14 güne kadar süren pil ömrüyle kullanıcıların gözdesi haline geldi. Peki bir akıllı saat bu kadar uzun pil ömrüne nasıl sahip oluyor?

Yüksek Verimliliğe Sahip Kirin A1
HONOR MagicWatch 2’nin kalbinde, özel üretilen Kirin A1 yongası yer alıyor. 4.3×4.4mm’lik alana yayılan bu yonga, üzerinde Bluetooth ve ses işleme üniteleriyle birlikte, düşük güç tüketen bir işlemci ve bağımsız bir güç yönetim ünitesini barındırıyor. Cortex M7 işlemcisini kullanan bu yonga, bu işlemci sayesinde birçok modeldekinin neredeyse üçte biri kadar güç tüketiyor.

Akıllı Algoritmalarla Güç Yönetimi
Her ne kadar düşük güç tüketen bir yongaya sahip olsa da HONOR MagicWatch 2’nin içerisinde yer alan özel algoritmalar, gücün akıllı şekilde tüketilmesini, böylece daha da fazla tasarruf edilmesini sağlıyor. HONOR’un güç yönetim algoritması sayesinde MagicWatch 2, kullanıcının spor yaptığını ya da sabit durduğunu ayırt edebiliyor. Böylece performansı ve enerji aktarımını da uygun bir şekilde sağlıyor. Saatin çıkarıldığını da algılayabilen bu algoritma, bu sayede sensörlerin frekans aralığını da düşürüyor ve güç tüketimini azaltıyor.

Takın ve Şarjı Unutun
Uzun süreli pil ömrü özellikle giyilebilen teknolojilerde istenen bir özellik. Kullanıcılar bu tür ürünleri elektronik bir cihaz olarak değil, bir aksesuar olarak görüyorlar. Bu nedenle de üzerlerinde sabit şekilde kullanmayı hedefliyorlar. 14 güne kadar pil ömrü sunabilen HONOR MagicWatch 2, böylece kullanıcıların aradığı “aksesuar” hissini onlara en iyi şekilde sunmayı hedefliyor.

HONOR EMUI 10 Güncelleme Takvimi Açıklandı

0

HONOR telefon sahiplerinin uzun süredir beklediği EMUI güncellemesi, pek çok farklı cihaz için şubat ayından itibaren kullanıcılara sunulmaya başladı.

HUAWEI Technologies çatısı altında gençlere yönelik teknolojik ürünleriyle değer yaratan HONOR, Türkiye’deki kullanıcıları için EMUI 10 güncellemesi alacak telefon modellerini ve güncelleme tarihlerini duyurdu. Yeni güncelleme ile içerisinde HONOR 8X, HONOR 9X ve HONOR 20 gibi popüler modellerin de bulunduğu telefonlar, birçok yeni özellik ve iyileştirmeye sahip oluyor.

Telefonunuzu Bilgisayardan Kontrol Edin
EMUI 10 ile HONOR telefonlar, bilgisayara internet bağlantısı olmadan bağlanarak, fare ve klavye ile kontrol edilebilme özelliğine kavuşuyorlar. Böylece ofis ortamında telefonunuzu elinize almadan da mesaj yazabiliyor, telefon uygulamalarını bilgisayar ekranında görüntüleyebiliyorsunuz. Yenilenmiş minimal tasarıma sahip olan bu yeni arayüz, menü geçişleri için yeni animasyonlar da barındırıyor.

Aşırı parlaklığı önlemek için karanlık mod
Güncellenen EMUI 10 sayesinde HONOR kullanıcıları, telefonlarının ara yüzünü karanlık modda kullanabiliyor, böylece telefonlarını göz yoran parlaklıkta kullanmak zorunda kalmıyorlar. EMUI 10, yeni özelliklerinin dışında bir önceki 9.1 sürümüne göre performans iyileştirmeleri de sunuyor. Sistem kaynaklarını daha akıllı şekilde kullanan EMUI 10, %25.7’ye varan performans artışı sağlayabiliyor.

Birçok model EMUI 10’a geçiyor
Dünya çapında sunulmaya başlanan EMUI 10 güncellemesi, Türkiye’de kullanıcılara şubat ayından itibaren kademe kademe sunulmaya başlandı. Türkiye’deki tüm kullanıcıların güncellemeleri şubat ve mart aylarında alması bekleniyor. 13 Şubat günü HONOR 8X ile ülkemizde dağıtılmaya başlanan güncelleme takvimi ise modeller için şu şekilde:

 • HONOR 8X – 13 Şubat 2020
 • HONOR 10 – 17 Şubat 2020
 • HONOR 10 Lite & HONOR 20 Lite – 20 Şubat 2020
 • HONOR 9X & HONOR 20 – 25 Şubat 2020

 

HONOR MagicWatch 2 Görücüya Çıktı

0

HONOR’un tamamen kişiselleştirilebilen yeni akıllı saati MagicWatch 2 gelişmiş sağlık ve spor takip özellikleriyle hayatın ritmini tutmanıza imkân tanıyor.

HUAWEI Technologies çatısı altında gençlere yönelik teknolojik ürünleriyle değer yaratan HONOR,  yeni giyilebilir ürünü HONOR MagicWatch 2’yi Türkiye’de satışa sundu. Kullandığı Kirin A1 yonga seti  ile 14 güne kadar pil ömrü sunan ve sık sık şarj etme sorununu ortadan kaldıran akıllı saat, bilinçli tüketicilere hem daha sağlıklı hem de bağlantılı bir yaşam biçimi vaat ediyor. Bilimsel olarak kanıtlanmış spor  ve sağlıklı yaşam takibi teknolojileriyle donatılan MagicWatch 2, aynı zamanda farklı ortamlara ve farklı zevklere göre kişiselleştirilebiliyor. Kendi tarzını kolunda taşımak isteyen kullanıcılar için saat görünümünü özelleştirme özelliğine sahip HONOR MagicWatch 2, 1299 TL fiyatıyla Vatan Bilgisayar ve Türk Telekom satış kanalları üzerinden teknoloji severlerin beğenisine sunuldu.

15 Farklı Spor Modu ile Her Alanda Kendi Ritminizi Yakalayın

HONOR MagicWatch 2; daha kişisel, çeşitli ve verimli bir spor hayatı için koşu, yürüyüş, bisiklet, triatlon, havuzda yüzme, serbest antrenman ve kürek gibi 8 dış, 7 iç ortam sporu için hedef bazlı takip desteği sunuyor.

Bu 15 ayrı spor modu dışında, başlangıçtan uzman seviyesine kadar 13 profesyonel iç ve dış ortam koşu parkuru desteği de HONOR MagicWatch 2 ile geliyor. Bu sayede ister başlangıç ister uzman seviyesinde olun, HONOR MagicWatch 2 size mükemmel parkurlar ve daha da iyisini yapmanız için ihtiyaç duyduğunuz motivasyon desteğini sağlıyor. Bunlarla birlikte akıllı saat, size gerçek zamanlı öneriler sunarak kendi temponuzu yakalamanızı sağlayan, sanal ritim belirleyiciyle birlikte geliyor.

Gelişmiş Sağlık Takibi ile Kaliteli Hayat


HONOR MagicWatch 2, barındırdığı üç öncü teknoloji ile öne çıkıyor. HUAWEI TruSleep™2.0 teknolojisi, uyku ritminizi takip ederek insanlarda yaygın olan 6 uyku bozukluğu tipini hassas şekilde tespit edebiliyor ve buna göre uyku kalitenizi artıracak 200’ün üzerinde öneri arasından size uygun olanı iletiyor. HUAWEI TruRelax™ teknolojisi, stresli anlarınızda stres seviyenizi tespit ediyor, sakinleşebilmeniz için önerilen en etkili nefes egzersizlerini size hatırlatıyor. Son olarak HUAWEI TruSeen™ teknolojisi, nabız atışınızı 7/24 takip ederek normal seviyenin üstünde ya da altında görüldüğünde size hemen uyarı gönderiyor. Ayrıca 50 metreye kadar suya dayanıklılık özelliği olan HONOR MagicWatch 2, suyun altında da nabzınızı takip etmeye devam ediyor ve yanı sıra yüzdüğünüz mesafeyi, hızı, yaktığınız kaloriyi ve SWOLF skorunuzu da kaydediyor.

HONOR MagicWatch 2’yi akıllı telefonunuzda HUAWEI Health uygulamasıyla eşleştirerek, tüm bu kişisel sağlık kayıtlarınızı kolayca takip edebilir ve kendinizi daha iyi tanıyabilirsiniz.

Hayatı Kolaylaştıran Akıllı Özellikler


HONOR MagicWatch 2 ile hareket halindeyken ister kulaklıkla ister akıllı saatin dahili hoparlör ve mikrofonunu kullanarak, Bluetooth üzerinden telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Üstelik telefon görüşmeleri için telefonunuzdan 150 metreye kadar uzaklıkta olabilirsiniz. Bununla birlikte HONOR MagicWatch 2’niz telefonunuza bağlıyken SMS mesajları, e-postalar, takvim ve diğer tüm içerik bildirimlerini ekranda görüntülemeye devam edersiniz. Akıllı saatin Hava Durumu, Alarm, Zamanlayıcı, Telefonumu Bul ve benzeri dahili uygulamaları da pek çok alanda işinizi kolaylaştırır.

HONOR MagicWatch 2 tüm bunlarla birlikte 4 GB’lık dahili hafıza barındırıyor. Bunun 2 GB’lık kısmında dilediğiniz müzikleri depolayarak, 500 şarkıya kadar saklayabilir ve dilediğiniz yerde, telefona ve internete ihtiyaç olmaksızın istediğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz.

1.39 inç’lik ful renkli AMOLED dokunmatik ekran, sağlıklı yaşam ve spor takibi için en gelişmiş teknolojiler, uzun ömürlü bir pil ve özelleştirilebilen saat görünümleriyle öne çıkan HONOR MagicWatch 2, 46mm’lik versiyonuyla Türkiye’de satışa sunuldu. Ürünün 42mm’lik versiyonu ise kısa bir süre sonra satışa sunulacak.

PUBG MOBILE 0.16.5 GÜNCELLEMESİ: YEPYENİ ÖZELLİKLERLE HEYECAN TIRMANIYOR

0

Tüm dünyanın en popüler mobil oyunu PUBG MOBILE, bugün gelen 0.16.5 güncellemesi ile oyun severlere yepyeni Hakimiyet oyun modu, yeni Arena haritası, yeni bir araç, Royale Pass 11. Sezonu: Yarın Operasyonu ve çok daha fazlasını sunuyor. 

Yeni Arena haritası “Şehir”i de barındıran yepyeni bir Hakimiyet modu, Royale Pass’in 11. Sezonu “Yarın Operasyonu” ve çok sayıda iyileştirmenin bulunduğu PUBG MOBILE 0.16.5 içerik güncellemesi, 9 Ocak’tan itibaren ücretsiz olarak App Store ve Google Play üzerinden oyunculara sunuldu.

Oyuncular, bugünden itibaren yeni Arena haritası “Şehir”e girip, mavi veya kırmızı takımdan birini seçerek 4’e 4 yarışacak ve kazanmak için üsleri ele geçirmeye çalışacaklar. Oyun başladıktan sonra rastgele bir üs aktif olacak. bu üs bir takım tarafından ele geçirildikten sonra bir sonraki üs aktif hale gelebilecek. Toplam 3 üsten ilk 2’sini kazanan takım, maçın galibi olacak. Oyuncular, arka sokak savaşlarında öne geçmek ve rakiplerini yenmek için Süper Silah Kasalarından yararlanacak.

Oyunculardan gelen feedbackleri sürekli dinleyerek iyileştirmeler yapan PUBG MOBILE, bu sefer de silah eğitimi taleplerine cevaben Depo haritasının orijinal halini yeniledi ve Arena Eğitim haritasına dönüştürdü. Bu yeni haritada oyuncular kendi mühimmatlarından kullanmak yerine yerden istedikleri silahı alıp pratik yapabilecek.

Ayrıca bu yeni oyun modu ve yeni haritalara ek olarak oyuncular, “Yarın Operasyonu” temalı Royale Pass 11. Sezonda yeni görevleri yaparak yepyeni ödüller ve yüksek kaliteli fütüristik giysileri kazanabilecekler.

0.16.5 içerik güncellemesiyle PUBG MOBILE’a şunlar da ekleniyor:

 • Hafif Kar Aracı – Klasik modda sadece Vikendi haritasında bulunan bu yeni araç, 2 kişiye kadar alabiliyor. Orijinal Kar Aracı’na göre daha hızlı ve daha kolay hareket ederken, daha kolay hasar alabiliyor.
 • Silah Dengelemeleri – Groza’nın Takım Arena modundaki tek atış hasarı 48’den 45’e düşürüldü
 • Sezon Özeti – Yeni sezon başladıktan sonra oyuncular, Sezon Özeti sayfasında önceki sezondaki istatistikleri ve öne çıkanları görüntüleyebilecekler.
 • Royale Pass İyileştirmeleri – Takım Arena ve Payload modunda daha fazla ödül sunan yeni çoklu seçenekli görevler eklendi. Görev rehberleri ve görüntüler de iyileştirildi.
 • Güvenlik özellikleri, indirme durum tuşları vb. gibi ek güncellemeler getirildi.

 

PUBG MOBILE, App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir.

6,319BeğenenlerBeğen
1,248TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
38,400AboneAbone Ol

Son Yazılar