ASUS’un Yeni Oyun Bilgisayarı & ROG Zephyrus G14 Türkiye’de

0

Merhaba sevgili Help Mert okurları, bugün Asus ROG Zephyrus G14 modelini, yani dünyanın en güçlü 14 inç dizüstü bilgisayarını inceliyoruz.

Asus, dünyanın en güçlü 14 inç dizüstü bilgisayarı olan Asus ROG Zephyrus G14, Ryzen 4000 serisi işlemcisi ve özelleştirilebilir özel arka kapak LED teknolojisi ile Türkiye’de satışa sunulacağını duyurdu.

Donanım özellikleri kadar arka kapakta bulunan LED teknolojisi ile oldukça ilgi çeken Zephyrus G14 hakkında marka yetkilileride açıklamada bulundu. “Bu yenilikçi arka kapak tasarımı ile kullanıcıların isteklerine göre GIF’ler, animasyonlar, grafikler veya yazılar oluşturup arka kapak üzerindeki LED panelde sergileyebilecekler”

10 Saatlik Pil Ömrü!

Donanım özelliği yüksek olan dizüstü bilgisayarların genel sorunlarından birisi olan büyük ve taşınması zor adaptörler içinde Asus bu modelinde oldukça başarılı bir değişikliğe gitmiş. Gidilen bu değişiklik sayesinde, büyük adaptör taşıma devri artık sonlanıyor. Marka yetkilileri, Asus ROG Zephyrus G14‘ün, günlük kullanımda 10 saatten fazla pil ömrü ve 65W Type- C kablosu ile şarj edilebilir olduğunu belirtti.

ROG Zephyrus G14 Teknik Özellikleri

Marka yetkililerinden gelen bilgilere göre;

“Yeni AMD Ryzen ™ 4000 Serisi Mobil İşlemci bu cihazın ana gücünü oluşturuyor. NVIDIA RTX grafikleri ile uyum içinde çalışan bu donanımı çift kanallarda 32 GB’a kadar çıkartılabilen DDR4-3200 RAM destekliyor ve cihazda 1 TB’a kadar kapasiteye sahip bir NVMe SSD ile depolama sorunu da en hızlı ve geniş bir şekilde çözülüyor.”

Oyuncu bilgisayarlarında donanım & teknik özellikleri kadar önemli olan diğer bir husus ise ekran & görüntü kalitesidir. Asus, G14 modelinde 120Hz’e kadar Full HD 2 farklı opsiyonel premium panel seçeneği sunuyor.

Anime Matrix Ekran

Türünün ilk örneği AniMe Matrix™ ekrana sahip olan G14, gerçekten benzersiz bir şekilde derin kişiselleştirme sunar. Çığır açan ekran; yaratıcılığınızı ifade eden özel görüntüleri ve animasyonları görüntülemek için binlerce mini LED’den oluşur. Gelecekteki güncellemeler, yeni mesajlar, pil ömrü ve daha fazlası hakkında sizi bilgilendirecek durum bildirimlerini etkinleştirir.

ROG Zephyrus G14 İncelemesi

Rog Zephyrus G14’ün yazılı incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilir veya inceleme videosunu izleyebilirsiniz.

ROG Zephyrus G14’ün fiyatı hakkında maalesef henüz güncel bir bilgi yok, olduğu zaman sizler için haberimizi güncelleyeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here