Potansiyel Müşteri Kazanmanıza Yardımcı Olacak WordPress Temaları

0

 

Bilindiği üzere %1 dönüşüm oranı; ayda 1000 ziyaretçisi olan bir site için 10 kişinin satın alma işlemini gerçekleştirmesi anlamına gelir. Bu, aylık trafiğinizi 10.000’e çıkarabilirseniz, her ay 100 müşteri kazanacağınızı gösterir. Daha fazla potansiyel müşteri oluşturmak için trafik çekmeye odaklanmanızın önerilmesinin altında yatan budur.

Müşteri kazanmak isteyen işletmelerin satışları artırmasına, ziyaretçileri potansiyel müşterilere dönüştürmesine yardımcı olmak için tasarlanmış WordPress temaları; geri sayım sayaçları ve hareketli grafikler gibi ziyaretçilerinizin dikkatini çekmenize yarayacak özellikler içerir.

WordPress için tasarlanan bu tip temalar, genellikle standart WordPress temalarından daha özelleştirilebilirdir, bu da sayfalarınızı tasarlamayı kolaylaştırabilir ve rekabette öne çıkmanıza yardımcı olabilir.

Potansiyel müşteri kazanmak için tema seçiminde özelleştirebilirlik ve yükleme hızı gibi özelikleriyle öne çıkan WordPress temalarını şu şekilde listeleyebiliriz:

  1. Astra: Hızlı, hafif, çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Çok hafif olduğundan temaya yapılan yeni eklemeler, hızlı yüklenen sayfalara sahip olmanızı engellemez. Açılış sayfası şablonuna sahiptir ve tüm büyük e-posta pazarlama platformlarıyla entegre edilebilir. Kodlamayı öğrenmek zorunda kalmadan özel sayfalar oluşturmayı kolaylaştıran yerleşik bir sürükle – bırak sayfa oluşturucu içerir. Astra; Gravity Forms ve WPForms gibi popüler form oluşturucularla da tamamen uyumludur.
  2. Avada: Satışları artırma çabalarınıza destek olabilecek birçok özelleştirilebilir seçeneğe sahhiptir. Yerleşik slider’ı, güçlü ızgara sistemi ve tamamen duyarlı tasarımı ile ön plana çıkmaktadır.
  3. Essentials: Satışları artırmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm özelliklere sahiptir. Sürükle – bırak oluşturucu, form oluşturucu ve çeşitli şablonlar sunar. Ayrıca açılır pencereler, slaytlar, tanımlama bilgileri ve çıkış pop-up’ı gibi güçlü pazarlama araçları içerir.
  4. LeadEngine: Özellikle satışları artırma odağıyla tasarlanmış güçlü bir WordPress temasıdır. İşlevsel formlar ve Google Analytics entegrasyonu içerir. Tamamen duyarlıdır.
  5. GeneratePress: Farklı iş türleri için kullanılabilecek, ziyaretçileri müşterilere çevirmek için tasarlanmış hızlı bir WordPress temasıdır. İşletmeniz için açılış sayfaları tasarlamanızı sağlayan sayfa oluşturucuların çoğuyla tamamen uyumludur.
  6. GetLeads: Yüksek performanslı açılış sayfaları oluşturabileceğiniz bir WordPress temasıdır. Sayfaları özelleştirmek için Elementor ile birlikte kullanılabilir.
  7. Landkit: Yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfaları tasarlamanıza yardımcı olan eksiksiz bir WordPress temasıdır. Geliştiriciler ve tasarımcılar düşünülerek çoğu temada bulunmayan gelişmiş özelleştirme özellikleri sunacak şekilde tasarlanmıştır.
  8. LeadX: Yerleşik bir açılış sayfası oluşturucusuna sahiptir. Tüm büyük e-posta pazarlama platformlarıyla entegre edilebilir. Özelleştirilebilir şablonlarıyla, hızlı bir şekilde yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfalarını kolaylıkla oluşturmanıza olanak tanır.
  9. Neve: Elementor ve Beaver Builder gibi popüler sayfa oluşturucularıyla uyumlu, mobil cihazlara yönelik bir WordPress temasıdır. Her bölümü bağımsız olarak tasarlamanıza olanak tanıyan yerleşik üstbilgi ve altbilgi oluşturucu sunar.
  10. OceanWP: Yerleşik açılış sayfası oluşturucuya, özelleştirilebilir şablonlara sahiptir. Dikkat dağıtmayan, benzersiz ve iyi dönüşüm sağlayan açılış sayfaları tasarlamanıza yardımcı olur.

Sonuç

Web siteniz aracılığıyla müşteri sayısını artırmanın yollarından biri dönüşüm odağıyla tasarlanmış bir tema kullanmaktır. Web sitenize gelen ziyaretçilerin müşterilere dönüşmesine yardımcı olacak WordPress temaları, müşterilerinizin satın alma olasılığını önemli ölçüde artırabilir, pazarlama maliyetlerinizi düşürebilir. Ancak sağlam bir hosting altyapısı söz konusu değilse bu tip çabalar yetersiz kalacaktır. Bir web sitesinin hızını doğrudan etkileyen en önemli faktör hosting’tir. Bu nedenle sitenizi WordPress’e özgü sunucu ortamlarında yüksek performansla barındırmanızı sağlayan WordPress Hosting planlarını incelemenizi öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here