Hakkımda

Mert Kuşkapan

Merhaba ben MERT KUŞKAPAN. Küçüklükten bu yana elektronik cihazlara karşı merakım bitmek bilmiyordu. Teknoloji ile yakından ilgilenmem sonucu kendimi bilişim teknolojilerinin bir çok alanında geliştirdim. Uludağ Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra iş hayatına atıldım.

Help Mert Nasıl ortaya çıktı diyorsanız hemen anlatayım. 2013-2014 yıllarında Facebook’ta bulunan teknoloji yardımlaşma gruplarında yer alıyordum. İnsanların yaşadıkları sorunları çözüme kavuşturuyordum. Gün geçtikçe çoğalan bilişim sorunları sayesinde Web sitesi açmaya karar verdim. Değerli dostlarım ile Web sitesine isim bulmak için kolları sıvadığımız da global bir isim olsun yaklaşımı ile Help Mert ismini uygun gördük.

HelpMert.com’u kurduğumda tüm sosyal mecralarda sosyal medya hesapları oluşturdum. (Facebook, Twitter, YouTube vs.) HelpMert.com yayın hayatının ilk dönemlerinde teknoloji haber sitesi ve kişisel blog tarzında hizmet veriyordu. Haberciliğin çok erken olmasından dolayı sadece kişisel blog olmasına karar vererek 2015 yılına kadar kişisel blog sitesi olarak devam etti.
2015 Yılında kişisel blog yerine daha güncel, insanlara daha kolay ulaşabileceğim şeyler yapmayı planladım ve 15 Eylül 2015 tarihinde YouTube’a içerik üretmeye karar verdim. YouTube üzerinde sorun çözümü vb. içeriklere yer vererek yeni medyanın getirdiği nimetlerden faydalanarak videolar çekmeye başladım.


3 yıl boyunca istikrarlı şekilde video çekmeye devam ettim. Bu süreçte yeni insanlar ile tanıştım ve içerik havuzumu genişletim. İzleyicilerden gelen geri dönüşlere göre artık daha profesyonel videolar çekerek diğer teknoloji youtuberlerinin kalitesine yaklaştım.

2018 Yılında Erdem Kaya Patent’in desteği ile birlikte Help Mert’in 35-38-42 Sınıflarında marka tescili yapıldı. Her geçen gün emin adımlarla ilerleyerek büyük firmalar ile iş birlikleri yapmaya başladım. Sizlerin desteği ile her geçen gün Help Mert daha fazla büyüyor ve daha fazla insana bilgi veriyor.

 

YouTube kanalıma abone olmayı ve abone ol butonunun yanındaki çana tıklayıp bildirimleri açarsanız sevinirim.


Abone Olmak için Tıklayınız

6 Haziran 2016 Tarihinde HelpMert kimdir isimli bir video hazırladım.. Bu yola nasıl çıktığımı ve kim olduğumu açıkladım. Tabi o tarihten sonra oluşan gelişmeleri buradan duyuracağım.


Beni Takip ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Facebook , Twitter , İnstagram ve YouTube kanalımı takip ederseniz çok sevinirim.


Saygılarımla
Help Mert