TiviBu Ev Bağlantı Sorunları ve Kesinti Sorunları Çözümü

154
Tivibu Sorunları ve Çözümleri | TiviBu Ev Bağlantı Sorunları ve Kesinti Sorunları Çözümü
Tivibu Sorunları ve Çözümleri | TiviBu Ev Bağlantı Sorunları ve Kesinti Sorunları Çözümü

Merhaba, sevgili Help Mert takipçileri: Bu gün sizlere TiviBu Ev hizmetinizde yaşadığınız birçok soruna açıklık getirecek yöntemi TiviBu Ev Bağlantı Sorunları ve Kesinti Sorunları Çözümü yazımız ile aktaracağız.

Dikkat! 2 Mayıs 2018 tarihinde tüm tivibu sunucuları arızalandı. Bu sebepten dolayı kimse TiviBu’sunu kullanamadı. Türk Telekom CEO’su ile iletişime geçtiğimde sorunu kısa sürede çözdüler fakat yaşanan mağduriyet için TiviBu müşterilerine kısa bir jest yaptıklarını ve 31 Ekim 2018 tarihine kadar tüm TiviBu müşterilerine Kırmızı Halı’da ki tüm filmleri ücretsiz yaptıklarını söyledi.

Paul Doany Kimdir? TiviBu Ev Bağlantı Sorunları ve Kesinti Sorunları Çözümü
Paul Doany Kimdir? TiviBu Ev Bağlantı Sorunları ve Kesinti Sorunları Çözümü

Güncelleme! Yazımı güncellememize rağmen yukarıdaki bilgiyi kaldırmamamızın nedeni: Paul Doany ile iletişime geçip sorun hakkında bilgi alabildiğimizi göstermektir. Aynı yöntemi sizde kullanabilirsiniz.

Duyurumuzu yaptığımıza göre konuya dönelim: Bende TiviBu Ev hizmetinden yararlanıyorum ve son zamanlarda çeşitli sorunlar yaşayanları ve benimde birkaç sorun yaşadığımı gördüm. Bende bu işe bir dur demek için çözüm yolları buldum ve bunu da sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tivibu Sorunları ve Çözümleri | TiviBu Ev Bağlantı Sorunları ve Kesinti Sorunları Çözümü

İnternette aranan ve benim başıma gelen bazı sorunlar:

 1. TiviBu Cihazı açılmama sorunu
 2. TiviBu Cihazı yayın kesilme sorunu
 3. TiviBu Ses sorunu (Ses Gelmiyor)
 4. TiviBu Cihazı reset atma sorunu
 5. TiviBu Cihazı kanal geçişi yapınca 1-2 dakika boyunca siyah ekranda beklemesi
 6. TiviBu Cihazı modem bağlantısı yok lütfen modeminizi bağlayınız hatası
 7. TiviBu Cihazında yayın izlerken görüntü kayma sorunu

 

TiviBu Cihazı Açılmama Sorunu

Eğer Tivibu cihazınızın önündeki led ışıklar yanmıyorsa, cihazınıza elektrik gitmiyordur. Lütfen cihazınızın fiş adaptörünün çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin, başka bir prize takın. Eğer Tivibu cihazınızı çalıştıramadıysanız cihazınızın arkasına adaptörden gelen ufak bir soket var, o soketi hafifçe çevirin veya çıkarıp takın ve cihazınıza elektrik gelecektir. Eğer gelmezse adaptörünüz bozulmuş olabilir ya da cihazınızın besleme kartı bozulmuştur. TiviBu’yu arayarak cihazınızı garantiye gönderiniz. Tivibu cihazı açılmama sorununu bu yöntemlerle çözebilirsiniz.

TiviBu Cihazı Açılmama Sorunu | Tivibu Sorunları ve Çözümleri | TiviBu Ev Bağlantı Sorunları ve Kesinti Sorunları Çözümü
TiviBu Cihazı Açılmama Sorunu | Tivibu Sorunları ve Çözümleri | TiviBu Ev Bağlantı Sorunları ve Kesinti Sorunları Çözümü

TiviBu Cihazı Yayın Kesilme Sorunu

Tivibu Cihazında yayının kesilmesinin sebeplerinden birisi, cihaz ile modem arasındaki kablonun sıkıntılı olmasından veya 15 metreden uzun olmasından dolayıdır. Eğer yayın kesilme sorunları yaşıyorsanız kablonuzu yenileyin. Sorun devam ediyorsa o zaman internetiniz gidip geliyordur. TiviBu’yu arayarak bağlantınızın durumunu kontrol ettiriniz. Tivibu cihazı yayın kesilme sorununu bu yöntemle çözebilirsiniz.

TiviBu Ses Sorunu (Ses Gelmiyor)

Tivibu Cihazınızdan ses gelmiyorsa bağlantı noktalarınızı veya kablolarınızı kontrol edin. Televizyonunuzun sesinin açık olduğundan emin olun ve cihazın sesini açın. Eğer sorun devam ediyorsa cihazı kapatıp tekrar açın. Sorununuz çözülmediyse aşağıdaki videomu izleyerek Tivibu ses sorununu çözebilirsiniz.

TiviBu Cihazı Reset Atma Sorunu (Kapanıp Açılma Sorunu)

Bu sorunu yaşamanızın sebepleri: Cihazınızın yazılımsal sorunu vardır veya cihazınızda donanımsal bir arıza vardır. Bu yüzden ilk baş cihazınızı fabrika ayarlarına döndürünüz. Sorununuz devam ediyorsa TiviBu’yu arayarak cihaz değişimi talep ediniz.

TiviBu Cihazı Kanal Geçişi Yapınca 1-2 Dakika Boyunca Siyah Ekranda Beklemesi (Siyah Ekran Sorunu)

Bu sorunu daha önce ben de yaşıyordum. Bunun sebepleri: internet altyapınız veya modem ile tivibu cihazı arasındaki kablodur. Tivibu cihazı ile modeminiz arasındaki kabloda ek veya arada bir router bulunmadan direk modemden tivibu cihazına kadar CAT6 kablo çekin. (“CAT6 Kablo Nedir?” Diyorsanız: Ev Telefonu Kablosu ve İnternet Kablosu Önerisi) Sorununuz devam ediyorsa TiviBu’yu arayınız ve altyapınızı kontrol ettiniz.

Not: Modem yüzünden ve sürekli upload yapma durumunda da bu sorun yaşanabiliyor. İnternetinizi; başkalarının kullanmadığına, bir şeyler indirmediğine dikkat ediniz.

TiviBu Cihazı Modem Bağlantısı Yok Lütfen Modeminizi Bağlayınız Hatası

Bu sorunu yaşıyorsanız tivibu cihazınız ile modeminiz arasında bir bağlantı sorunu var demektir. Eğer böyle bir sorunu gözlemliyorsanız, ilk önce yapmanız gereken modem ile tivibu cihazınız arasındaki kabloyu yenilemek. Yenileyeceğiniz kabloda ek olmamalı ve CAT6 kablo olmasına dikkat edin. Kablonun bir ucunu modeminize diğer ucunu da tivibu cihazınıza takınız.

Not: Acces Point veya Router kullanıyorsanız modem yerine ona bağladıysanız yayın alamazsınız. Lütfen kablonuzu direkt ana modeminize takınız.

TiviBu Cihazında Yayın İzlerken Görüntü Kayma Sorunu

Bu sorunu yaşıyorsanız eyvah diyebilirsiniz! Mozaiklenme sorunu altyapı yetersizliği ve internet hızınızın düşük olması ile oluşur. Bunun için altyapınızın kuvvetlendirilmesi gerekiyor. Eğer TiviBu aboneliğini yeni başlattıysanız hemen iptal ettirin derim. Eğer birden bire böyle bir sorun olduysa Türk Telekom Net (TTNET)’i arayın ve altyapınızda sorun olduğunu ve onarılması gerektiğini söyleyin. Altyapınızda ki sorun onarıldığında eskisi gibi veya eskisinden de iyi bir şekilde yayınlarınızı izleyebilirsiniz.

Buna benzer birçok sorunları gözlemledim ve şu şekilde bir çözüm yolu buldum: Modeminizi fabrika ayarına dönderip tekrar modem kurulumu yapın ve ardından TiviBu cihazınıza kadar yeni kaliteli bir CAT6 kablo çekin (Ek veya Swict Olmasın). Ardından TiviBu cihazınızı sıfırlayın ve sorun çözülecektir.

Ayarlar > Cihaz Ayarları > Sıfırla – Buradan sıfırlamayacaksınız. Cihaza hard reset yapıp tekrar yazılım kuracağız.

TiviBu Cihazı Hard Reset Nasıl Yapılır ve Yeni Yazılım Nasıl kurulur?

Arkadaşlar, bunun için cihazımızı fişe takıyoruz. Modemden gelen ethernet (LAN) kablosunu da düzgün şekilde bağladıktan sonra cihazın açılmasını bekliyoruz. Modem bağlantısı yapılıyor ekranı geldiğinde kumandadan MAVİ renkli tuşa basılı tutuyoruz ve karşımıza bir ekran geliyor. Buradan fabrika ayarlarına döndür diyerek çıkan uyarıya evet diyeceğiz. Bunun amacı fabrika ayarına döndürmek değil içindeki yazılımı silip IPTV sunucusundan özel bağlantı üzerinden güncel yazılımı indirip cihaza kurmasıdır.

Bu işlemi yaptıktan sonra 5-10 dakika bekledikten sonra TiviBu cihazımız yeni yazılımla tertemiz şekilde çalışıyor olacaktır.

Tivibu Sıfırlama İşlemi Videolu Anlatım

154 YORUMLAR

 1. Mert bey ses sorunum var tivibuda arris marka makinasını kullanıyorum durduk yere yeniden başlattığımda ses gitti başka forumlarda tarih ve saati düzeltin gelir diyorlar ama tarih ve saat bu makinada otomatik geliyor zaten lütfe yardımfı olum yanıtınızı bekliyorı

 2. Mert selam

  benim huawei modemim vardı yandi , yeni modem aldım teknosadan. telekomla bağlantısı olmasın diye harici aldım. şimdi modemi taktim internet OK. fakat tivibu açılmıyor , içinde telekomun gömdüğü FW yok , kendi orjinal arayüzü var. tivibu da çalışmıyor , aceba IPTV ayarından v.s. biryerinden tivibu yayını için bir ayar yapmaya gerek varmı, yoksa kendisi direk açması mı lazım (öyleyse eğer yayın gelmedi hala, mac adresinden v.s. bisiyden eklenmesi gibi falan)

 3. Merhaba
  Tivibu ıptv AirTunes tovibu alıcısı var.ancak her elektrik gittiğinde problem
  Oluyor her seferinde 4. 5. Kere aramaya enson santralin müdahalesi ile düzeliyor ki bu arada sorun sunucuya ulasılamaması.
  Yardım ricası ile iyi günler

 4. tivibu kanallarındaki sinema paketinde bulunan kanallar ingilizce bunu türkçe dublaja çeviremiyoruz yardımlarınızı rica ediyorum tüm film kanalları ingilizce

 5. selam ben 1 aydır sorun yaşıyorum kumandaya basmama rağmen kanal geçiş yapmıyor kumandanın ışığı yanıyor ama kanal geçişi olmuyor bazen oluyor bazen olmuyor önerin varmı ?

   • selamın aleyküm biz paket değişikliği yaptık süper pakete geçtik o günden beri tivibu çalışmıyor ekranda önce bağlantı kısıtlaması ardından da paketiniz bu kanalı kapsamamaktadır diye uyarı çıkıyor 5 6 sefer aradım müşteri hizmetlerini arıza kaydı alıyorlar ama bir haftadan beri düzelmedi yardımcı olabilir misin bana

    • Cihazınızı yeniden kurmalısınız bu oldukça basit hatta hiç bir şey yapmanıza bile gerek yok. Tüm bilglleri ve yeni paket verilerini sunucudan indirmesi lazım ve bu yüzden sıfırlama işlemi yani fabrika ayarlarına dönderme işlemi yapmanız gerekiyor.

     Makalemde videoları mevcut. Bakarak yapın ve sorununuz düzelecektir..
     iyi seyirler dilerim.

 6. Tivibuyu yeni aldım normal çalısıyordu sabah kalktığımda sadece CNN Türk’ü gösteriyor diğer kanallara geçince donup kalıyor neden olabilir.24 saat içerisinde güncelleme olacak demişlerdi acaba bu yüzden mi?

  • Güncelleme yüzünden de olabilir..

   modeminizin ve tivibu cihazınızın fişini çekin.

   1- modemi açın ve internetin gelmesini bekleyin.
   2- internet geldiğinde tivibu cihazını açın

   sorun devam ediyorsa ttnet ile görüşün

 7. 15-20 dakka izledikten sonra kendiliğinden siyah ekrana düşüyor kanal değiştirince görüntü geliyor sürekli böyle kaç kere servis geldi çözemiyolar kimse kusura bakmasından türk telekom ne yapsa kötü yapıyor bi firmanın her işi kalitesiz kötü olmazki

 8. Mert merhabalar,
  13.08.2016 tarihinde nakil yaptırdım. internet geldi ancak tivibu çalışmıyor. Ekranda sunucuya ulaşılamıyor hatası var.

 9. benim modemin arızalandı eski modemim vardı tp link td8901g o modemi taktım bilgisayarımda intrnet vs var ama tivibu kablosunu taktım ve sunucuya bağlanılamıyor yazıyor fabrika ayarlarına döndürsem bile sorun aynı değişen bişey yok müşteri hizmetlerini aradım teknik ekip yardımcı olucaktır dedi acaba sorun modemle tivibu desteklememesinden mi yardımcı olabilirmisiniz acaba

 10. Merhaba, tivibu kutusunu wifi usb dongle kullanarak ttnet fiber modemime kablosuz bağlayabilir miyim? TV’im olduğu yerden modeme kablo çekmek istemiyorum. O yüzden çözüm arıyorum.

  • Kullanamazsınız. IP bazlı çalıştığı için o ip sizin evinizdeki hattınıza atandığı için. başka yere modemi ve cihazı götürseniz de kullanamazsınız malesef.

 11. İyi akşamlar
  bazı kanallar var genelde ulusal olanlar,birçoğu da mozaik ekran….
  kablo değişimi ve fabrika ayarlarına dönüş yaptım olmadı.
  hızım 16mb modemim airties 5442

 12. evde ki bilgisayarımın yerini degiştirdim interneti tamam en söktüm sonra takınca tivibumda hata kodu veriyo bende onaramıyorum nasıl onarırım

  • Merhaba. Modeminiz ile tivibu set box cihazınız arasındaki ethernet kablosunu yenileyin. Sorun devam ederse modeminizi fabrika ayarına dönderin.

 13. 4 gündür yayın gelmiyor üyeliğiniz ile ilgili problem var diyor cihazı yenilemiştik borcumuz da yok ben 4 gündür yayın izleyemiyorum resetledim modemi genede olmadı hiç kimse yardımcı olmuyor lütfen yardım

  • Modeminizin arayüzünden tivibu için IPTV’nin ip alıp almadığını gözlemleyin. Eğer ip almamış durumdaysa türk telekomden tivibu için bir ip adresi atamalarını isteyin. Eğer ip atanmış durumdaysa.. Cihazınızı komple sıfırlama işlemi yapmalısınız. videoosu makalemde mevcut. Bu şekilde sorununuz düzelecektir. Aynı olay arkadaşımın başına geldi ve bu şekilde sonuca vardık.

 14. Dediğiniz gibi yaptım fakat sunucuya ulaşılamıyor. Lütfen modem bağlantılarınızı kontrol ediniz ve cihazınızı yeniden başlatınız diyor. Yaklaşık 5 gündür bu sorunu yaşıyoruz servisi aradık ama gelmiyorlar kaç kere aradık yani yardımcı olursanız sevinirim 🙁 🙁

  • 3 şekilde ulaşamaz sunucuya
   1- Tivibu cihazınız ve modeminiz arasındaki kablo problemlidir
   2- Modeminizin iptv özelliği olmayabilir
   3- Modeminiz iptv için ip alamamış olabilir bundan dolayı türk telekomdan tivibu için ip atamalarını talep etmelisiniz.

 15. Asus dsl n 17 u modem aldım internetimi fibere geçirdiğim için modem arayüzünde gerekli ayarları Asus müşteri temsilcisi ile yaptım fakat tivibu MVP21403 hata kodu verıyor ne yapmslıyım

 16. Tivibu baglantılatımın her biri dogru portala girip herangi bi uygulamayı kullanabiliyorum ancak tivibuya baglanamıyorum üyeliğim herşeyim tamam ancak giriş yap dediğimde saatlerce yükleniyor logosu dönüyor ancak girmiyor sizce bi çözümü varmıdır

 17. Merhaba Mert bey, ben tivibu almıştım 4-6 ay kullandım hiç bir sorunu yoktu. Şimdi ise her kanal açtığımda MVP1011- Icerigin gösterilmesi için modeminizi ve tivibu kutunuzu kapatıp dıştan çikariniz .fişi takip internet ışığının yanmasını bekleyiniz sonra tivibuyu calistirınız bu işlemleri yaptiktan sonra böyle devam ederse 444 5 375i arayınız yazıyor lütfen cevap verin

 18. Merhaba, tivibu cihazım bir televizyona bağlı, diğer odadaki led tvdende izlemek için tivibu smart tv uygulamasını açıyorum, eposta ve şifreyi girdikten sonra smarttv aboneliğiniz bulunmamaktadır, uyarısı alıyorum giriş yapmıyor. Aboneliğim var, müşteri hizmetleride çözemiyo bir aydır.. Teknik destek olarak bana dönüşte yapılmıyor, 2 veya 3 gün sonra arıza takibi yaptığımda sorun giderildi yazıyor ama giderilmemiş. Kapattırsam bu seferde indirimli faturaları bana ödetecekler! Ne yapmam lazım.? Teşekkürler…

 19. Modemimin wireless aktarımında sıkıntı var yeni bir tanesi ile değiştirmem gerekiyor, evdeki bilgisayar ve tabletlerde sık kopmalar oluyor. Modem internet sağlayıcısının verdiği modem, bu yüzden Tivibu dan modem almadım. Acaba Tivi bu aygıtı ile uyumlu olur mu? Eski modemimi taktım (internet sağlayıcısının -TTNET-verdiği eski modem), saat bilgisi alınamadı hatası verdi, Nasıl bir yol izlemeliyim. Tivibu dan Bana verilmemiş olan modemi mi istemem lazım? Yeni modem mi almalıyım, alırsam hangisi uyumlu olur? Yoksa Tivibu yu kapatacağım. Sıkıntı çekeceğim bi şey ile niye uğraşayım. Teşekkürler.

  • Yeni modem alırken IPTV özelliğinin olduğuna dikkat edin. Özellik varsa sorunsuz kullanabilirsiniz.. Airties ürünleri öneriyorum size. hepsinde IPTV desteği mevcut.

 20. İyi günler. mevcut giriş cihazı için sinyal alınamadı uyarısı alıyorum ve bir türlü kanallara bağlanamıyorum. tivibu uydu kullanıyorum. Başka bir uydu alıcı taktım verici ve kablolarda bir sıkıntı yok. Sorun tivibu kutusunda ve bir türlü açılmıyor. Ne yapabilirim acaba ?

 21. Selam Mert bey ben uzun zamandır tivibu ve ttnet abonesiyim. Tivibuda yılbaşından beri yaşamış olduğum sorunu size dile getirmek istiyorum. Tekrar başlat, baştan başlat, geriye al gibi özellikleri kullanmaya çalıştığımda ya hiç kullanamıyorum yada kısa süre kullandıktan sonra canlı yayına geçiyor. Bu konuda müşteri hizmetlerini defalarca aramama rağmen her seferinde tivibu ‘da genel bir çalışma olduğunu bu yüzden kısa bir süre bu sorunu yaşıyacağımı belirtmişlerdir. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 22. İyi günler. Tivibu cihazını açtığımda fabrika ayarlarına dönmem gerekiyor. Eğer cihazı fabrika ayarlarına döndürmezsem tekrar izle, baştan başlat gibi özellikleri kullanamıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda onlarda fabrika ayarına çevirerek sorunu çözüyorlar. Bu konuda yardımcı olursanız beni mutlu edersiniz.

  • makalemdeki videoyu izleyin ve fabrika ayarına dönderin. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa hiç uğraşmayın, cihaz değişimi talep edin.

   • Mert bey zaten benim sorunum fabrika ayarlarına dönünce düzeliyor. Ama tivibuyu açtığımda fabrika ayarlarına çevirmezsem tekrar izle baştan başlat gibi özellikleri kullanamıyorum. Müşteri hizmetleride aynı işlemi yapınca sorun çözüldüğü için cihazımı derğiştirme teklifimi kabul etmiyor. Lütfen bu konuda bana yardım edermisiniz. Ne yapacağımı şaşırdım.

 23. Selam.geçenler de internet bağlantım gitti dolaysıyla tivibuda.. İnternet bağlantısı teknik ekip tarafından yapıldı fakat tivibu sunucuya ulaşılamıyor uyarısı veriyor..neden sizce?

 24. Selam. Tivibu ev cihazimda sunucudan saat bilgisi alinamadi hatasi aliyorum. Modemim air5341 iptv destegi mevcut ama bu hata devam ediyor neden olabilir sizce

 25. Selamünaleyküm mert bey benim sorunum mvp 21102 bunun için Müşteri hizmetlerini aradım fakat bu konuda yardımcı olamadılar yarın arkadaşlar eve gelecekler ttnet ten sizce ne yapmalıyım kolay gelsin.

 26. vestel 7600 cihaz yerine air 7205 cihaz degisimi yaptilar ama kuruluma gecmiyor ekran da airties yazisin da bekliyor eski cihazi bagladigim da tivibu calisiyor yeni cihazi aktiv edemiyorum elimde kodu da mevcut ilk kurulum aktivasyonu

 27. Mert Bey merhaba. Dün bir ZyXEL VMG 3925 B10b aldım. İnternet harika fakat Tivibu’da sorunlar var;
  – HD kanalların bir kısmı (ulusal kanallar) çalışıyor ama HD Discovery, National gibi (Animals Planet çalışıyor) kanallar çalışmıyor.
  – Info ekranları ve kanalların logolarının olduğu kısım boş.
  – Seç-İzle’ye bastığımda 444 0 375’i arayın diyor. Aradım, arıza kaydı açıldı yarın ekip gelecekmiş.

  Fakat modem iptv destekli olmasına rağmen bu genel bir sorun mu yoksa bana has mı? Tivibu cihazım Airties 7120 (eski cihaz olmasıyla da alakalı olabilir mi)

  Yoksa modemi iade mi etmeli? Yarın TTNET ekibi gelmeden hazırlıklı olmak istiyorum

   • Valla hocam adamlar yeni cihaz verdiler. Fakat şimdi de seç-izle gitti. Gelen ekip modem değişecek diyor. TP-Link’in vdsl bir modemini alacakmışım. Saçmalığın daniskası! Hangi modemi kullanacağımız ttnet’i ne ilgilendiriyor anlayamıyorum.. size de teşekkür ederim ilginiz için

  • maalesef yok multicast yayını geçtiği için olmuyor ama bir accespoint koyup onu client modunda caliştirip sinyali alabilme ihtimali var. denemek lazım 😀

 28. merhabalar mert bey ınternetım var ama tıvıvu mvp21205 hata koduyla sunucu saat bılgısı alınamadı hatası alıorum ınternette problem yok yardımcı olursanız cok sevınırım

 29. Valla helal olsun mert , 20 gündür tivibu açılış ekranında takılıp kalıyordu, tivibucular herzamanki gibi oturdukları yerden teknik destek sağladılar. 50 tanesi bir senin yaptığın videoyu çekememiş. Fabrika ayarlarına dön dedim iki üç defa olmadı, sonra yazılımı sil dedim siyah ekrana döndü . Bir saat oyalandım siyah ekranda 40 defa reset çektim belki , sonra fabrika ayarlarına yeniden müsade etti, Yen’i yazılımı buldu, güncellendi. Şimdi çalışıyor. Senin videonda senin son kısımdaki özetin benzeri bir tabloyu gördüm özette , aynı harflerle ;)) emeğine eline sağlık , sağolasın,tivibu teknik destek out , Please help mert in ;))

 30. Merhaba Mer Bey. Tivibu Airties Air7200I set top box kullanıyorum. Cihazın yavaş çalıştığını düşündüğümden Hard reset yaparak yazılımı yeniden kurmak istedim. Fakat arayüzüm videonuzdaki gibi değil. “Modem bağlantısı yapılıyor ekranı çıkmadığından işlemleri gerçekleştiremiyorum. (Uygulama versiyonum 2.30.1 diğer versiyon 2.3.47.p)
  Nasıl hard reset yapacağım. Yardımcı olabilir misiniz?

 31. Merhaba ,
  Helpmert Kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra sürekli yüklenme işareti dönüyor ve hiç durmuyor da açılmıyor da.
  Bu sorun çok kişinin başına gelmiş okuduğum kadarıyla sorun neyden kaynaklı olabilir ? güncelleme ile düzelir mi ?

 32. harbi adamsın.. o şerefsizler kayıt oluşturamktan bize burda sabıka kaydı oluşturdular.. !! mavi tusa basıp dedğini yaptım.. suan hersey on numara.. umarım bi daha gitmez? yani gitmez dimi?

 33. mert bey merhaba beyaz tv ve bazı tvbu spor kanallarını izleyemiyorum örneğin tvbu spor 1 gibi hiç bir hata yazısı göstermiyor ilk kurulumda sıkıntı yoktu yeni oldu abone olalı 3 ay oldu

 34. Merhabalar mert bey ben tivibu da yaklaşık 3 gündür MVP 1009 hatası veriyor kanalları izleyemiyorum yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar

 35. Dostum tivibuda izlerken yayın gidiyor sıyah ekran oluyor kutuda kilitlenıyor yanı kumandaya basıyorum algılamıyor mavı ısıgı yanmıyor kutunun fişi cıkarıp takmam gerekıyor bu sorun ılk baglattıgım hafta 15-20 dakıkada bır oluyordu gelıp yenı kutu ıle degıstırdıler sımdıde 2-3 saatte bır yasıyorum aynı sorunu tv kapalıda olsa bu kutu kılıtlenıyor kumandaya basıp acamıyorum tak cıkar yapmadan adaptoru , servısi teknık desteğide bılıyorsun guncelledık falan dıyorlar ama bır sonuc alamıyorum yardımcı olabılecek mısın?

 36. Videonuzu izledim ama maalesef olmuyor. Mavi tus olayini benim cihaz yemedi ? dizi yarim kaldi evdekiler isyan. Mvp 21403 diyor baska birsey demiyor ne yapmaliyim

 37. Tivibu’yu uzun süre kullanmıyordum. Bir-kac ay sonra yeniden açınca hata kodu-MVP21303 karşıma çıkardı. Kutucukta “lütfen cihaz ile modem arasındaki ağ kablosunun bağlantılarını kontrol ediniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra problemin devam etmesi halinde 444 5 375’i arayınız.” Yazmakta. Bu problemi nasıl çözebilirim?

 38. Tivibu kumandasinda bulunan REHBER tuşu çalişmiyor meerttt.yardimci olursan sevinirim….bu sorunu benden başka yasayanlar var mi?? Belirtirlerse sorunun sadece benden kaynaklanip kaynaklanmadiğini anlamiş olucam…

 39. mert bey merhaba.Pazartesi günü tivibu ev sinema paketi kurdurdum.fakat yayını izlerken belirli bir süre sonra ekran karanlık hale geliyor birden ses yok görüntü yok uyarı yok.Tivibu kumandası ile kapatmaya çalışsam kapanmıyor. Tv yi kapatıp açtığımda tivibuyu görmüyor sinyal yok diyor. Tivibu cihazını fişten çıkartıp taktığımda sorun düzeliyor ama bir süre sonra tekrar aynı sorun oluyor. Müşteri hizmetlerine bildirdim ip sıkıntısı dedi yazılım güncellemesi yaptı ama güncellemeden yarım saat sonra aynı sorun oldu. Airtiries 7205 cihaz sizce ne yapmalıyım

 40. Merhaba,
  tivi bu ile görüntü sürekli gidip geliyor, seyretmek mümkün olmuyor.
  Bir kaç kez fişten çıkarıp takarak oldu. Artık olmuyor ve ayrıca bu ne ya? sürekli uğraşmak. Acaba bir yazılım hatası mı, yayından mı, yoksa bizim cihaz mı ?
  Digitürkte sorun yok.
  Yardımcı olursanız teşekkür ederim.

 41. Mert bey merhaba,
  İlk önce destekleriniz için teşekkür ederim. Sorunuma gelince; Türk Telekom fiber altyapı kullanıyorum, internet hattımla ilgili çok sorun yaşadım iletişime geçmeme rağmen sorunumu halletmediler ( Modem Çalışmıyor ) bende kendi imkanlarımla VDSL modem aldım. Şu anda İnternet gayet güzel, ancak TİVİBU izlerken 3-4 kanal değiştirdikten sonra siyah ekran geliyor bazende ekranda görüntü donması yaşıyorum. Sizin anlatmış olduğunuz videodaki işlemleri yapacağım ancak modem değişikliği yaptığım için herhangi bir sorun olur mu, ayrıca eski modemle de aynı sıkıntılar yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla.

 42. Merhaba

  Evde 4 mb hizda internet kullaniyoruz. Tivibu da var 1 ay once tekrar izle secenegini cok rahat izleyebiliyordum ancak su anda takilma yapiyor. Ayrica bu takilmaya genellkkle.ulusal kanallardaki programlari basa alinca yapiyor. Sineme kanallarinda cok az denecek kadar karsilasiyorum. Bu arada evin alt yapisi jupon.Tesekkurler.

 43. mert bey merhaba. tivibu ev cihazımda güncel saat ayarı hatası veriyor. kanalın sesini duyuyorum ancak görüntü gelmiyor. ne yapmam gerekir acaba?

 44. Merhaba ben tivibuyu 1 haftadir kullaniyorum donmalar oluyor modemle ttnet makina yanyanaydi ozamn 3 dkk 1 saniye donma oluyrdu simdi 1 metreye uzaklastrdim fisleri ayirdim donma 20 dkk yada 30 dk bir olmaya basladi 1 saniye kadar bunun cözümü nedir.

 45. Mert bey mrb Tvibu HD ışığı yanimiyor 720p den 1080p ye geçmiyor hart reset yapamıyorum olmuyor alt yapım sorun yok diyor ama sık sık yayında donmalar oluyor. Müşteri hizmetleri bi halttan anlamıyor. Tahutum var tonla cezai işletm yüzünden iptal de edemiyorum. Deli etti beni cihazım airtes 7200 ne yapabilirim.

 46. Merhaba mert bey
  hata kodu-MVP21303 karşıma çıkıyor.. “lütfen cihaz ile modem arasındaki ağ kablosunun bağlantılarını kontrol ediniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra problemin devam etmesi halinde 444 5 375’i arayınız.” Yazmakta. Bu problemi nasıl çözebilirim?

 47. met bey merhaba.daha dün çalışan tivibum şimdi çalışmıyor.hiçbir ışık yanmıyor lütfen yardım edin kabloları çıkarıp taktım olmuyor ilk önerinizi denedim yine aynı.

 48. tivibu daha dün takıldı bütün kablolar bağlı ve çalışıyor ama televizyon ekranım kapalı sinyal yok diyor yardımcı olursanız sevinirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here