TiviBu Ev Bağlantı Sorunları ve Kesinti Sorunları Çözümü

TiviBu Ev Bağlantı Sorunları ve Kesinti Sorunları Çözümü

Merhaba değerli okurlarım.

Bu gün sizlere TiviBu Ev hizmetinizde yaşadığınız birçok soruna açıklık getirecek yöntemi gösteceğim.

DİKKAT:  2 Mayıs 2018 tarihinde tüm tivibu sunucuları arızalandı bu sebepten dolayı kimse TiviBusunu kullanamadı. Türk Telekom CEO’su ile iletişime geçtiğimde sorunu kısa sürede çözdüler fakat yaşanan mağduriyet için TiviBu müşterilerine kısa bir jest yaptıklarını ve 31 Ekim 2018 tarihine kadar tüm TiviBu müşterilerine Kırmızı Halı’da ki tüm filmleri ücretsiz yaptıklarını söyledi. 

Duyurumuzu yaptığıımza göre konuya dönelim. 🙂 Bende TiviBu Ev hizmetinden yararlanıyorum ve son zamanlarda çeşitli sorunlar yaşayanları ve benimde birkaç sorun yaşadığımı gördüm ve bende bu işe bir dur demek için çözüm yolları buldum ve bunu da sizlerle paylaşmak istiyorum.


Tivibu Cihazı açılmama sorunu
TiviBu Cihazı yayın kesilme sorunu
TiviBu Ses Sorunu (Ses Gelmiyor)
TiviBu Cihazı reset atma sorunu
TiviBu Cihazı kanal geçişi yapınca 1-2 dakika boyunca siyah ekranda beklemesi
TiviBu Cihazı modem bağlantısı yok lütfen modeminizi bağlayınız hatası
TiviBu Cihazında yayın izlerken görüntü mozaik ve kayma sorunu1- Tivibu Cihazı Açılmama Sorunu- 
Eğer Cihazınızın önündeki led ışıklar yanmıyorsa cihazınıza elektrik gitmiyordur. Lütfen cihazınızın fiş adaptörünün çalışır durumda olmasını kontrol edin , başka bir prize takın. Eğer cihazınızı çalıştıramadıysanız cihazınızın arkasına adaptorden gelen ufak bir soket var o soketi hafifçe çevirin veya çıkarıp takın ve cihazınıza elektrik gelecektir. Eğer gelmezse adaptörünüz bozulmuş olabilir ya da cihazınızın besleme kartı bozulmuştur. TiviBu’yu arayarak cihazınızı garantiye gönderiniz.


2-TiviBu Cihazı yayın kesilme sorunu
Tivibu Cihazında yayının kesilmesinin sebeplerinden birisi cihaz ile modem arasındaki kablonun sıkıntılı olmasından veya 15 metreden uzun olmasından dolayıdır. Eğer kesilme sorunları yaşıyorsanız kablonuzu yenileyin. Sorun devam ediyorsa o zaman internetiniz gidip geliyordur. TiviBu’yu arayarak bağlantınızın durumunu kontrol ettiriniz.


3-TiviBu Ses Sorunu (Ses Gelmiyor)
Tivibu Cihazınıda ses gelmiyorsa bağlantı noktalarınızı veya kablolarınızı kontrol edin. Televizyonunuzun sesinin açık olduğundan emin olun ve cihazın sesini açın. Eğer sorun devam ediyorsa cihazı kapatıp tekrar açın. Sorununuz çözülmediyse şuradaki videomu seyredin.


4-TiviBu Cihazı reset atma sorunu (Kapanıp Açılma)
Bu sorunu yaşamanızın sebepleri şunlardır.. Cihazınızın yazılımsal sorunu vardır veya cihazınızda donanımsal bir arıza vardır. Bu yüzden ilk baş cihazınızı fabrika ayarlarına dönderiniz. Sorununuz devam ediyorsa TiviBu’yu arayarak cihaz değişimi talep ediniz.


5-TiviBu Cihazı kanal geçişi yapınca 1-2 dakika boyunca siyah ekranda beklemesi
Bu sorunu daha önce ben de yaşıyordum. Bunun sebepleri internet altyapınız veya modem ile tivibu cihazı arasındaki kablodaki sorun yüzünden bu arızayı yaşamaktasınız.  Tivibu cihazı ile modeminiz arasındaki kabloda ek veya arada bir router bulunmadan direk modemden tivibu cihazına kadar  CAT6 kablo çekin. Sorununuz devam ediyorsa TiviBu’yu arayınız ve altyapınızı kontrol ettiniz.

Not: Modem yüzünden ve sürekli upload yapma durumunda da bu sorun yaşanabiliyor. İnternetinizin başkalarının kullanmadığına bir şeyler indirmediğine dikkat ediniz.


6-TiviBu Cihazı modem bağlantısı yok lütfen modeminizi bağlayınız hatası
Bu sorunu yaşıyorsanız tivibu cihazınız ile modeminiz arasında bir bağlantı sorunu var demektir. Eğer böyle bir sorunu gözlemliyorsanız ilk önce yapmanız gereken modem ile tivibu cihazınız arasındaki kabloyu yenilemek. Yenileceğiniz kabloda ek olmamalı ve CAT6 kablo olmasına dikkat edin.   Kablonun bir ucunu modeminize  diğer ucunu da tivibu cihazınıza takınız.

Not: Acces Point veya Router kullanıyorsanız modem yerine ona bağladıysanız yayın alamazsınız. Lütfen kablonuzu direkt ana modeminize takınız.


7-TiviBu Cihazında yayın izlerken görüntü mozaik ve kayma sorunu
Bu sorunu yaşıyorsanız eyvah diyebilirsiniz. Mozaiklenme sorunu altyapı yetersizliği ve internet hızınızın düşük olması ile oluşur. Bunun için altyapınızın kuvvetlendirilmesi gerekiyor. Eğer TiviBu aboneliğini yeni başlattıysanız hemen iptal ettirin derim. Eğer birden bire böyle bir sorun olduysa Türk Telekom Net (TTNET)’i arayın ve altyapınızda sorun olduğunu ve onarılması gerektiğini söyleyin.
Altyapınızdaki sorun onarıldığında eskisi gibi veya eskisinden de iyi bir şekilde yayınlarınızı izleyebilirsiniz.

Ve buna benzer birçok sorunları gözlemledim ve şu şekilde bir çözüm yolu buldum. Modeminizi fabrika ayarına dönderip tekrar modem kurulumu yapın ve ardından TiviBu cihazınıza kadar yeni kaliteli bir CAT6 kablo çekin (Ek veya Swict Olmasın)  ardından TiviBu cihazınızı sıfırlayın ve sorun çözülecektir.

Ayarlar > Cihaz Ayarları > Sıfırla – Buradan sıfırlamayacaksınız. Cihaza hard reset yapıp tekrar yazılım kuracağız.


Peki Hard Reset Nasıl Yapılır ve Yeni Yazılım Nasıl kurulur?

Arkadaşlar bunun için cihazımızı fişe takıyoruz modemden gelen ethernet (LAN) kablosunu da düzgün şekilde bağladıktan sonra cihazın açılmasını bekliyoruz. Modem bağlantısı yapılıyor ekranı geldiğinde kumandamızdan MAVİ renkli tuşuna basılı tutuyoruz ve karşımıza bir ekran geliyor buradan fabrika ayarlarına döndür diyerek çıkan uyarıya evet diyeceğiz. Bunun amacı fabrika ayarına döndürmek değil içindeki yazılımı silip IPTV sunucusundan özel bağlantı üzerinden güncel yazılımı indirip cihaza kurması.

Bu işlemi yaptıktan sonra 5-10 dakika bekledikten sonra TiviBu cihazımız yeni yazılımla tertemiz şekilde çalışıyor olacaktır.
Tivibu Sıfırlama İşlemi Videolu Anlatım


YouTube kanalıma abone olmayı ve abone ol butonunun yanındaki çana tıklayıp bildirimleri açmayı unutmayın.

Abone Olmak için Tıklayınız.
Lütfen sorununuzu çözemezseniz Mail Üzerinden Bana ulaşın. Gün içerisinde cevap vereceğim.
mertkuskapan@gmail.comhelpmert Yazar

Yorumlar

  Hakkıhan

  (11 Mayıs 2016 - 21:36)

  Mert bey ses sorunum var tivibuda arris marka makinasını kullanıyorum durduk yere yeniden başlattığımda ses gitti başka forumlarda tarih ve saati düzeltin gelir diyorlar ama tarih ve saat bu makinada otomatik geliyor zaten lütfe yardımfı olum yanıtınızı bekliyorı

   Mert Kuşkapan

   (16 Mayıs 2016 - 09:28)

   Mail attım size 🙂

    Ali

    (13 Haziran 2016 - 20:09)

    Aynı sorun bende de var. Nasıl giderdiniz paylaşır mısınız? Tesekkurler.

     Mert Kuşkapan

     (14 Haziran 2016 - 09:36)

     İsterseniz benimle iletişime geçin

     0535 847 78 30

     Telefonda yardımcı olayım size.

    Ali

    (15 Haziran 2016 - 13:17)

    Tivibu ya arıza bildirmiştim. Dün fişten çıkarıp takınca oldu. Artık merkezden mi kaynaklı yoksa lokal mi bilemiyorum. Çok teşekkürler.

  Fatih AK

  (5 Haziran 2016 - 00:42)

  Mert selam

  benim huawei modemim vardı yandi , yeni modem aldım teknosadan. telekomla bağlantısı olmasın diye harici aldım. şimdi modemi taktim internet OK. fakat tivibu açılmıyor , içinde telekomun gömdüğü FW yok , kendi orjinal arayüzü var. tivibu da çalışmıyor , aceba IPTV ayarından v.s. biryerinden tivibu yayını için bir ayar yapmaya gerek varmı, yoksa kendisi direk açması mı lazım (öyleyse eğer yayın gelmedi hala, mac adresinden v.s. bisiyden eklenmesi gibi falan)

   Mert Kuşkapan

   (14 Haziran 2016 - 09:37)

   IPTV destekli bir cihaz almanız gerekiyordu IPTV destekli modem aldığıızda hiç ayar yapmanıza gerek yok direk aktif oluyor tivibu.

   Aldığınız modemi geri iade edin.

    salim

    (8 Ekim 2016 - 17:52)

    selamıkn aleyküm abi

     helpmert

     (16 Ekim 2016 - 16:15)

     Aleyküm Selam

  Kenan

  (14 Haziran 2016 - 19:36)

  Merhaba
  Tivibu ıptv AirTunes tovibu alıcısı var.ancak her elektrik gittiğinde problem
  Oluyor her seferinde 4. 5. Kere aramaya enson santralin müdahalesi ile düzeliyor ki bu arada sorun sunucuya ulasılamaması.
  Yardım ricası ile iyi günler

   Mert Kuşkapan

   (25 Haziran 2016 - 04:20)

   ip alamiyor olabilir. Modem arayüzünüzde iptv nin ip aldığını görüyormusunuz peki?

  nazlı

  (15 Haziran 2016 - 18:00)

  tivibu kanallarındaki sinema paketinde bulunan kanallar ingilizce bunu türkçe dublaja çeviremiyoruz yardımlarınızı rica ediyorum tüm film kanalları ingilizce

   Mert Kuşkapan

   (25 Haziran 2016 - 04:16)

   MAlesef çevirilemez.

  tolga

  (20 Haziran 2016 - 02:34)

  selam ben 1 aydır sorun yaşıyorum kumandaya basmama rağmen kanal geçiş yapmıyor kumandanın ışığı yanıyor ama kanal geçişi olmuyor bazen oluyor bazen olmuyor önerin varmı ?

   Mert Kuşkapan

   (25 Haziran 2016 - 04:17)

   cihazınızı sıfırlayın olmazsa yeni cihaz talebinde bulunun

    bilal destanlı

    (27 Ekim 2016 - 12:13)

    selamın aleyküm biz paket değişikliği yaptık süper pakete geçtik o günden beri tivibu çalışmıyor ekranda önce bağlantı kısıtlaması ardından da paketiniz bu kanalı kapsamamaktadır diye uyarı çıkıyor 5 6 sefer aradım müşteri hizmetlerini arıza kaydı alıyorlar ama bir haftadan beri düzelmedi yardımcı olabilir misin bana

     helpmert

     (6 Kasım 2016 - 05:26)

     Cihazınızı yeniden kurmalısınız bu oldukça basit hatta hiç bir şey yapmanıza bile gerek yok. Tüm bilglleri ve yeni paket verilerini sunucudan indirmesi lazım ve bu yüzden sıfırlama işlemi yani fabrika ayarlarına dönderme işlemi yapmanız gerekiyor.

     Makalemde videoları mevcut. Bakarak yapın ve sorununuz düzelecektir..
     iyi seyirler dilerim.

  Alojamiento web

  (5 Temmuz 2016 - 03:30)

  Kesinlikle kablolu ag baglant?s? cok iyi bencede ayr?ca ttnette bende birkac gundur sorunlar yas?yorum.

   Mert Kuşkapan

   (13 Temmuz 2016 - 14:05)

   bakalım tivibu kablosuz extenderler cıkaracakmış.

  Savaş

  (5 Temmuz 2016 - 14:18)

  Tivibuyu yeni aldım normal çalısıyordu sabah kalktığımda sadece CNN Türk’ü gösteriyor diğer kanallara geçince donup kalıyor neden olabilir.24 saat içerisinde güncelleme olacak demişlerdi acaba bu yüzden mi?

   Mert Kuşkapan

   (13 Temmuz 2016 - 14:04)

   Güncelleme yüzünden de olabilir..

   modeminizin ve tivibu cihazınızın fişini çekin.

   1- modemi açın ve internetin gelmesini bekleyin.
   2- internet geldiğinde tivibu cihazını açın

   sorun devam ediyorsa ttnet ile görüşün

  Yunus

  (28 Temmuz 2016 - 17:55)

  15-20 dakka izledikten sonra kendiliğinden siyah ekrana düşüyor kanal değiştirince görüntü geliyor sürekli böyle kaç kere servis geldi çözemiyolar kimse kusura bakmasından türk telekom ne yapsa kötü yapıyor bi firmanın her işi kalitesiz kötü olmazki

   helpmert

   (29 Temmuz 2016 - 20:55)

   Sıfırlama işlemi deneyin efendim eğer sorununuz devam ederse cihaz değişimi talep edin. Afedersiniz ama cihaz değişimi yapmak zorundalar. Değiştirmezlerse tüketici haklarına başvurunuz.
   Sıfırlama işlemi videosu:
   https://youtu.be/t-tF3xuxtlc

    Yunus

    (29 Temmuz 2016 - 21:07)

    Teşekkür ederim mert bey söylediklerinizi denicem

    hasibe

    (6 Ekim 2016 - 00:02)

    mrb benımde çalışmıyor kanallar ne yapabılırım

     helpmert

     (16 Ekim 2016 - 16:16)

     Videodaki gibi yol izleyebilirsiniz hasibe

  Abdullah KILIÇ

  (16 Ağustos 2016 - 17:31)

  Mert merhabalar,
  13.08.2016 tarihinde nakil yaptırdım. internet geldi ancak tivibu çalışmıyor. Ekranda sunucuya ulaşılamıyor hatası var.

   helpmert

   (20 Ağustos 2016 - 14:11)

   Modeminizi tivibu destekli modem mi peki?

    Abdullah KILIÇ

    (22 Ağustos 2016 - 15:58)

    Evet daha önce kullanıyodum zaten ikisini bir aldım. nakil yapıldıktan sonra böyle bir arıza verdi.

  çet

  (17 Ağustos 2016 - 23:54)

  benim modemin arızalandı eski modemim vardı tp link td8901g o modemi taktım bilgisayarımda intrnet vs var ama tivibu kablosunu taktım ve sunucuya bağlanılamıyor yazıyor fabrika ayarlarına döndürsem bile sorun aynı değişen bişey yok müşteri hizmetlerini aradım teknik ekip yardımcı olucaktır dedi acaba sorun modemle tivibu desteklememesinden mi yardımcı olabilirmisiniz acaba

   helpmert

   (20 Ağustos 2016 - 14:11)

   Eski modeminiz malesef tivibu desteklemediği için yayın alamıyorsunuz. Tivibu Destekli Airties modem alabilirsiniz. Önerim Airties Air 5343

  serkansayiner

  (25 Ağustos 2016 - 17:05)

  Merhaba, tivibu kutusunu wifi usb dongle kullanarak ttnet fiber modemime kablosuz bağlayabilir miyim? TV’im olduğu yerden modeme kablo çekmek istemiyorum. O yüzden çözüm arıyorum.

   helpmert

   (27 Ağustos 2016 - 01:12)

   Malesef öyle bir imkan sunmuyır. Mecbur kablo çekeceksiniz.
   powerline adaptor kullanmayı deneyin belki yayın gelebilir

  bünyamin

  (28 Ağustos 2016 - 18:29)

  iyi günler arkadaşım.tivibumda iptv izleyemiyorum.modemim tplink td864.modem mi değişmeli yoksa bir ayar mı yapmam lazım.şimdiden teşekkürler

   helpmert

   (12 Eylül 2016 - 00:45)

   Eğer modem iptv desteklemiyorsa izleyemezsiniz yayın.

  kemal

  (28 Eylül 2016 - 16:51)

  tivibu kutusunu zyxel modemli interneti olan biyere götürsek orada kullanabilirmiyiz

   helpmert

   (16 Ekim 2016 - 16:16)

   Kullanamazsınız. IP bazlı çalıştığı için o ip sizin evinizdeki hattınıza atandığı için. başka yere modemi ve cihazı götürseniz de kullanamazsınız malesef.

  Murat

  (6 Ekim 2016 - 19:35)

  İyi akşamlar
  bazı kanallar var genelde ulusal olanlar,birçoğu da mozaik ekran….
  kablo değişimi ve fabrika ayarlarına dönüş yaptım olmadı.
  hızım 16mb modemim airties 5442

   helpmert

   (16 Ekim 2016 - 16:16)

   hat değerleriniz ne durumdadır peki? internet hattınızda sorun olabilir.

  salim

  (8 Ekim 2016 - 17:54)

  evde ki bilgisayarımın yerini degiştirdim interneti tamam en söktüm sonra takınca tivibumda hata kodu veriyo bende onaramıyorum nasıl onarırım

   helpmert

   (16 Ekim 2016 - 16:15)

   Sıfırlama işlemi yapabilirsiniz salim bey.

  Kürşat

  (20 Ekim 2016 - 15:33)

  Cihaz açılmıyor cihazın ışığı yanıp sönüyor nedendir sizce?

   helpmert

   (6 Kasım 2016 - 05:24)

   Power tuşuna basın ve açılacaktır. Eğer sorun devam ederse cihaz değişimi talep ediniz.

    Yusuf

    (29 Mayıs 2017 - 10:50)

    Tivibu yu alalı 1 hafta olmadı cihazda sarı ışık yanık elektirik var cihazda ama açılmıyor elektirikten çıkardım 10 dk kadar bekledim ama yine aynı sorun sarıışık geliyor gitmedi ne yaptıysam

     helpmert

     (7 Haziran 2017 - 03:34)

     Hangi tivibu modeli kullanıyorsunuz?

  Dilek çakmak

  (25 Ekim 2016 - 20:14)

  Merhaba ben tivibu açarken modem bağlantısı yapılıyor diye uyarı veriyor ekranda ve öylece kalıyor ne yapmalıyım

   helpmert

   (26 Ekim 2016 - 02:53)

   Merhaba. Modeminiz ile tivibu set box cihazınız arasındaki ethernet kablosunu yenileyin. Sorun devam ederse modeminizi fabrika ayarına dönderin.

  zeynep

  (31 Ekim 2016 - 18:06)

  4 gündür yayın gelmiyor üyeliğiniz ile ilgili problem var diyor cihazı yenilemiştik borcumuz da yok ben 4 gündür yayın izleyemiyorum resetledim modemi genede olmadı hiç kimse yardımcı olmuyor lütfen yardım

   helpmert

   (6 Kasım 2016 - 05:30)

   Modeminizin arayüzünden tivibu için IPTV’nin ip alıp almadığını gözlemleyin. Eğer ip almamış durumdaysa türk telekomden tivibu için bir ip adresi atamalarını isteyin. Eğer ip atanmış durumdaysa.. Cihazınızı komple sıfırlama işlemi yapmalısınız. videoosu makalemde mevcut. Bu şekilde sorununuz düzelecektir. Aynı olay arkadaşımın başına geldi ve bu şekilde sonuca vardık.

  Eda Nur ÇAVUŞ

  (2 Kasım 2016 - 18:59)

  Dediğiniz gibi yaptım fakat sunucuya ulaşılamıyor. Lütfen modem bağlantılarınızı kontrol ediniz ve cihazınızı yeniden başlatınız diyor. Yaklaşık 5 gündür bu sorunu yaşıyoruz servisi aradık ama gelmiyorlar kaç kere aradık yani yardımcı olursanız sevinirim 🙁 🙁

   helpmert

   (6 Kasım 2016 - 05:22)

   3 şekilde ulaşamaz sunucuya
   1- Tivibu cihazınız ve modeminiz arasındaki kablo problemlidir
   2- Modeminizin iptv özelliği olmayabilir
   3- Modeminiz iptv için ip alamamış olabilir bundan dolayı türk telekomdan tivibu için ip atamalarını talep etmelisiniz.

  Özgür hoca

  (8 Kasım 2016 - 17:05)

  Asus dsl n 17 u modem aldım internetimi fibere geçirdiğim için modem arayüzünde gerekli ayarları Asus müşteri temsilcisi ile yaptım fakat tivibu MVP21403 hata kodu verıyor ne yapmslıyım

   helpmert

   (13 Kasım 2016 - 00:38)

   iptv ip alıyor mu peki?

    Özgür hoca

    (14 Kasım 2016 - 20:23)

    Evet

    Özgür hoca

    (14 Kasım 2016 - 20:24)

    Başka modem takınca gösteriyor

    Özgür hoca

    (14 Kasım 2016 - 20:28)

    Yani Telekom modemi

    Özgür hoca

    (21 Kasım 2016 - 21:49)

    Bir cevap veya çözüm yok mu

  Ugur

  (12 Kasım 2016 - 00:33)

  Tivibu baglantılatımın her biri dogru portala girip herangi bi uygulamayı kullanabiliyorum ancak tivibuya baglanamıyorum üyeliğim herşeyim tamam ancak giriş yap dediğimde saatlerce yükleniyor logosu dönüyor ancak girmiyor sizce bi çözümü varmıdır

   helpmert

   (13 Kasım 2016 - 00:39)

   Fabrika ayarlarına döndermeyi deneyiniz. Makalemde mevcut.

  Mehmet ali

  (13 Kasım 2016 - 15:48)

  Merhaba Mert bey, ben tivibu almıştım 4-6 ay kullandım hiç bir sorunu yoktu. Şimdi ise her kanal açtığımda MVP1011- Icerigin gösterilmesi için modeminizi ve tivibu kutunuzu kapatıp dıştan çikariniz .fişi takip internet ışığının yanmasını bekleyiniz sonra tivibuyu calistirınız bu işlemleri yaptiktan sonra böyle devam ederse 444 5 375i arayınız yazıyor lütfen cevap verin

   helpmert

   (28 Kasım 2016 - 17:40)

   Tivibu cihazınız ile modeminiz arasındaki kabloyu yenileyin… Sorun devam ederse modeminizdeki iptv profili yüzünden böyle oluyor olabilir. Modeminizi yeniden kurun.

    Mehmet ali

    (28 Kasım 2016 - 18:40)

    Teşekkür ederim bu cevabı deneyeceğim

    Mehmet ali

    (28 Kasım 2016 - 19:07)

    Denedim ama olmadı başka bir çözümü varmı

  Özgür hoca

  (21 Kasım 2016 - 21:51)

  IP tv ip alıyor çünkü Telekom modemi takınca gösteriyor benim modemde görüntü yok

  Ibrahim Özgür

  (22 Kasım 2016 - 21:07)

  Merhaba, tivibu cihazım bir televizyona bağlı, diğer odadaki led tvdende izlemek için tivibu smart tv uygulamasını açıyorum, eposta ve şifreyi girdikten sonra smarttv aboneliğiniz bulunmamaktadır, uyarısı alıyorum giriş yapmıyor. Aboneliğim var, müşteri hizmetleride çözemiyo bir aydır.. Teknik destek olarak bana dönüşte yapılmıyor, 2 veya 3 gün sonra arıza takibi yaptığımda sorun giderildi yazıyor ama giderilmemiş. Kapattırsam bu seferde indirimli faturaları bana ödetecekler! Ne yapmam lazım.? Teşekkürler…

   helpmert

   (27 Kasım 2016 - 16:40)

   olması lazım ama demekki bir yerde bir sorun var.. televizyonunuzdaki uygulama güncel mi?

    Ibrahim Özgür

    (29 Kasım 2016 - 18:46)

    Uygulama güncel başka kullanıcı adı ile girebiliyorum. Altyapı sorunu deyip geçmeye başladılar artık. Nasıl olacak bilemedim.

  Gürsu

  (28 Kasım 2016 - 23:52)

  Modemimin wireless aktarımında sıkıntı var yeni bir tanesi ile değiştirmem gerekiyor, evdeki bilgisayar ve tabletlerde sık kopmalar oluyor. Modem internet sağlayıcısının verdiği modem, bu yüzden Tivibu dan modem almadım. Acaba Tivi bu aygıtı ile uyumlu olur mu? Eski modemimi taktım (internet sağlayıcısının -TTNET-verdiği eski modem), saat bilgisi alınamadı hatası verdi, Nasıl bir yol izlemeliyim. Tivibu dan Bana verilmemiş olan modemi mi istemem lazım? Yeni modem mi almalıyım, alırsam hangisi uyumlu olur? Yoksa Tivibu yu kapatacağım. Sıkıntı çekeceğim bi şey ile niye uğraşayım. Teşekkürler.

   helpmert

   (7 Aralık 2016 - 14:50)

   Yeni modem alırken IPTV özelliğinin olduğuna dikkat edin. Özellik varsa sorunsuz kullanabilirsiniz.. Airties ürünleri öneriyorum size. hepsinde IPTV desteği mevcut.

  emre

  (9 Aralık 2016 - 21:11)

  sunucudan saat bilgisi alınamadı uyarısı veriyor, sürekli siyah ekran çıkıyor, mvp21205 hata kodu veriyor ne yapmam lazım ?

   arif

   (12 Mart 2017 - 12:12)

   +1

  Murat

  (30 Aralık 2016 - 18:16)

  Merhaba bugün tivibu ve internete basvurdum fazla bilgim yok kurulum yapildiginda wifiden baglanabilecekmiyim

   helpmert

   (7 Ocak 2017 - 23:52)

   wifiden bağlanabilecekmiyim derken? tivibu cihazınız kablo ile modeme bağlı olmak zorunda.

  Ayhan

  (8 Ocak 2017 - 00:46)

  İyi günler. mevcut giriş cihazı için sinyal alınamadı uyarısı alıyorum ve bir türlü kanallara bağlanamıyorum. tivibu uydu kullanıyorum. Başka bir uydu alıcı taktım verici ve kablolarda bir sıkıntı yok. Sorun tivibu kutusunda ve bir türlü açılmıyor. Ne yapabilirim acaba ?

   helpmert

   (9 Ocak 2017 - 00:25)

   Cihazı sıfırlayıp yeniden kurulum yapmanızı öneriyorum

  Ali

  (22 Ocak 2017 - 17:02)

  Selam Mert bey ben uzun zamandır tivibu ve ttnet abonesiyim. Tivibuda yılbaşından beri yaşamış olduğum sorunu size dile getirmek istiyorum. Tekrar başlat, baştan başlat, geriye al gibi özellikleri kullanmaya çalıştığımda ya hiç kullanamıyorum yada kısa süre kullandıktan sonra canlı yayına geçiyor. Bu konuda müşteri hizmetlerini defalarca aramama rağmen her seferinde tivibu ‘da genel bir çalışma olduğunu bu yüzden kısa bir süre bu sorunu yaşıyacağımı belirtmişlerdir. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  Gamze

  (22 Ocak 2017 - 17:26)

  İyi günler. Tivibu cihazını açtığımda fabrika ayarlarına dönmem gerekiyor. Eğer cihazı fabrika ayarlarına döndürmezsem tekrar izle, baştan başlat gibi özellikleri kullanamıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda onlarda fabrika ayarına çevirerek sorunu çözüyorlar. Bu konuda yardımcı olursanız beni mutlu edersiniz.

   helpmert

   (22 Ocak 2017 - 23:33)

   makalemdeki videoyu izleyin ve fabrika ayarına dönderin. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa hiç uğraşmayın, cihaz değişimi talep edin.

    Gamze

    (23 Ocak 2017 - 17:16)

    Mert bey zaten benim sorunum fabrika ayarlarına dönünce düzeliyor. Ama tivibuyu açtığımda fabrika ayarlarına çevirmezsem tekrar izle baştan başlat gibi özellikleri kullanamıyorum. Müşteri hizmetleride aynı işlemi yapınca sorun çözüldüğü için cihazımı derğiştirme teklifimi kabul etmiyor. Lütfen bu konuda bana yardım edermisiniz. Ne yapacağımı şaşırdım.

  Melisa

  (30 Ocak 2017 - 17:58)

  Selam.geçenler de internet bağlantım gitti dolaysıyla tivibuda.. İnternet bağlantısı teknik ekip tarafından yapıldı fakat tivibu sunucuya ulaşılamıyor uyarısı veriyor..neden sizce?

   helpmert

   (31 Ocak 2017 - 16:48)

   Tivibu cihazınıza ip vermemişler. Bu yüzden böyle bir sorun var melisa hnaım.

  Beyza

  (20 Şubat 2017 - 04:57)

  Kullanilan video yok yaziyor ??

   abdurrahman yüksek

   (10 Ağustos 2017 - 18:54)

   nasıl düzelttiniz acaba ??

    helpmert

    (18 Ağustos 2017 - 23:34)

    Gerekli açıklamayı yapmışım zaten

  Semih

  (27 Şubat 2017 - 18:02)

  Selam. Tivibu ev cihazimda sunucudan saat bilgisi alinamadi hatasi aliyorum. Modemim air5341 iptv destegi mevcut ama bu hata devam ediyor neden olabilir sizce

   helpmert

   (3 Mart 2017 - 18:04)

   cihazı sıfırlayın.

  GÖKHAN

  (11 Mart 2017 - 00:28)

  Selamünaleyküm mert bey benim sorunum mvp 21102 bunun için Müşteri hizmetlerini aradım fakat bu konuda yardımcı olamadılar yarın arkadaşlar eve gelecekler ttnet ten sizce ne yapmalıyım kolay gelsin.

   helpmert

   (19 Mart 2017 - 15:14)

   sorun çözülmezse cihaz değişimi talep edin

  GÖKHAN

  (11 Mart 2017 - 00:31)

  Cihazı sizin video da sıfırlama yöntemini yaptım fakat olmadı

  yusuf

  (29 Mart 2017 - 11:32)

  tivibu uydu kullaniyorum cihaziniz acilmaktadir lutfen bekleyiniz diyip kapaniyor kirmizi isik yaniyor ne yapmaliyiz hocam

  Serdar

  (2 Mayıs 2017 - 23:43)

  Sunucudan saat bilgisi alınamadı şeklinde arıza verdi. ne yapmalıyım?

  serhat

  (7 Mayıs 2017 - 12:44)

  mvp 21205 hata kodu veriyor sıfırlama işlemi yapmaya çalışıyorum ama yapmıyor

  olgun

  (18 Mayıs 2017 - 00:59)

  vestel 7600 cihaz yerine air 7205 cihaz degisimi yaptilar ama kuruluma gecmiyor ekran da airties yazisin da bekliyor eski cihazi bagladigim da tivibu calisiyor yeni cihazi aktiv edemiyorum elimde kodu da mevcut ilk kurulum aktivasyonu

   helpmert

   (7 Haziran 2017 - 03:35)

   eski cihazı cıkrın . modemi kapatın.
   modemi açın internet gelsn ve öyle air 7205’i açın ardından aktivasyon işlemi başlayacaktır.

  Haluk Büker

  (29 Haziran 2017 - 17:00)

  Mert Bey merhaba. Dün bir ZyXEL VMG 3925 B10b aldım. İnternet harika fakat Tivibu’da sorunlar var;
  – HD kanalların bir kısmı (ulusal kanallar) çalışıyor ama HD Discovery, National gibi (Animals Planet çalışıyor) kanallar çalışmıyor.
  – Info ekranları ve kanalların logolarının olduğu kısım boş.
  – Seç-İzle’ye bastığımda 444 0 375’i arayın diyor. Aradım, arıza kaydı açıldı yarın ekip gelecekmiş.

  Fakat modem iptv destekli olmasına rağmen bu genel bir sorun mu yoksa bana has mı? Tivibu cihazım Airties 7120 (eski cihaz olmasıyla da alakalı olabilir mi)

  Yoksa modemi iade mi etmeli? Yarın TTNET ekibi gelmeden hazırlıklı olmak istiyorum

   helpmert

   (30 Haziran 2017 - 03:25)

   Airties 7120 sağlam cihaz değiştirmeyi cihazı
   cihazı fabrika ayarına alın düzelir 🙂

    Haluk Büker

    (30 Haziran 2017 - 09:08)

    Valla hocam adamlar yeni cihaz verdiler. Fakat şimdi de seç-izle gitti. Gelen ekip modem değişecek diyor. TP-Link’in vdsl bir modemini alacakmışım. Saçmalığın daniskası! Hangi modemi kullanacağımız ttnet’i ne ilgilendiriyor anlayamıyorum.. size de teşekkür ederim ilginiz için

  Sezgin

  (5 Temmuz 2017 - 22:55)

  Merhaba Mert Bey;

  Tivibu kutu modelim air 7205 WiFi ile kablosuz bağlanma olasılığım yok mu? Dongle ile bağlanmakta kabulüm.

   helpmert

   (6 Temmuz 2017 - 08:41)

   maalesef yok multicast yayını geçtiği için olmuyor ama bir accespoint koyup onu client modunda caliştirip sinyali alabilme ihtimali var. denemek lazım 😀

  onder

  (16 Eylül 2017 - 10:46)

  merhabalar mert bey ınternetım var ama tıvıvu mvp21205 hata koduyla sunucu saat bılgısı alınamadı hatası alıorum ınternette problem yok yardımcı olursanız cok sevınırım

   helpmert

   (24 Eylül 2017 - 03:53)

   Modeminiz ISP’den tivibu için IPTV hizmetinden ip alamadığı için böyle bir hata alıyorsunuz.

  Muhammet Sabri yumuk

  (19 Eylül 2017 - 23:48)

  7205 Tivibu sosyal TV var mı bende açılmıyor

   helpmert

   (24 Eylül 2017 - 03:54)

   evet olması gerekiyor
   7200’de var.

  Hamdullah

  (4 Ekim 2017 - 21:47)

  Valla helal olsun mert , 20 gündür tivibu açılış ekranında takılıp kalıyordu, tivibucular herzamanki gibi oturdukları yerden teknik destek sağladılar. 50 tanesi bir senin yaptığın videoyu çekememiş. Fabrika ayarlarına dön dedim iki üç defa olmadı, sonra yazılımı sil dedim siyah ekrana döndü . Bir saat oyalandım siyah ekranda 40 defa reset çektim belki , sonra fabrika ayarlarına yeniden müsade etti, Yen’i yazılımı buldu, güncellendi. Şimdi çalışıyor. Senin videonda senin son kısımdaki özetin benzeri bir tabloyu gördüm özette , aynı harflerle ;)) emeğine eline sağlık , sağolasın,tivibu teknik destek out , Please help mert in ;))

   helpmert

   (24 Ekim 2017 - 00:28)

   Haha, teşekkürler bu duruma çok sevindim 🙂
   youtube kanalımı takip edebilirsiniz
   https://youtube.com/helpmert

   abone ol butonu yanındaki çana tıklayarak bildirimleri açarsanız yeni videolardan haberdar olabilirsiniz.

  Bekir

  (12 Ekim 2017 - 21:19)

  Vestel cihazım sinyal yarı ya kadar dolup bekliyor sonra dolmuyor? bunun servise nasıl gönderebiliriz ? ya da çözümü var mıdır ?

   helpmert

   (24 Ekim 2017 - 00:27)

   hiç uğraşmayın 444 0 375’i arayıp cihaz değişim talebi verin.

  onur

  (17 Ekim 2017 - 20:39)

  Merhaba Mer Bey. Tivibu Airties Air7200I set top box kullanıyorum. Cihazın yavaş çalıştığını düşündüğümden Hard reset yaparak yazılımı yeniden kurmak istedim. Fakat arayüzüm videonuzdaki gibi değil. “Modem bağlantısı yapılıyor ekranı çıkmadığından işlemleri gerçekleştiremiyorum. (Uygulama versiyonum 2.30.1 diğer versiyon 2.3.47.p)
  Nasıl hard reset yapacağım. Yardımcı olabilir misiniz?

   helpmert

   (24 Ekim 2017 - 00:24)

   Merhaba son güncelleme ile bazı konfigrasyonlar değişti. bana ufak bir video gönderebilirmisin?

    onur

    (24 Ekim 2017 - 17:30)

    https://youtu.be/qVD2M7SpsZU

    video çektim. yardımınızı bekliyorum.

    onur

    (29 Ekim 2017 - 19:04)

    siz cevap verene kadar versiyon uygulama versiyonu 2.34.2 oldu. diğer versiyon aynı.

  Musa ulusu

  (29 Ekim 2017 - 06:04)

  Merhaba ,
  Helpmert Kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra sürekli yüklenme işareti dönüyor ve hiç durmuyor da açılmıyor da.
  Bu sorun çok kişinin başına gelmiş okuduğum kadarıyla sorun neyden kaynaklı olabilir ? güncelleme ile düzelir mi ?

   helpmert

   (3 Kasım 2017 - 02:10)

   Güncelleme yapmayı dene bakalım bir musa

  isa efe

  (9 Kasım 2017 - 23:03)

  harbi adamsın.. o şerefsizler kayıt oluşturamktan bize burda sabıka kaydı oluşturdular.. !! mavi tusa basıp dedğini yaptım.. suan hersey on numara.. umarım bi daha gitmez? yani gitmez dimi?

   helpmert

   (10 Kasım 2017 - 01:13)

   gitmez merak etme isa, geçmiş olsun 🙂

    isa efe

    (10 Kasım 2017 - 17:11)

    kardeşim.. bugunde net koptu.. tivibu yazısı ekranda yüzlerce kez yanıp sönuyor.. yıne başa döndük 🙁 yardımcı olur muusn … net kopar kopmaz hersey başa sarıyor 🙁

  kadir dülger

  (9 Aralık 2017 - 13:32)

  mert bey merhaba beyaz tv ve bazı tvbu spor kanallarını izleyemiyorum örneğin tvbu spor 1 gibi hiç bir hata yazısı göstermiyor ilk kurulumda sıkıntı yoktu yeni oldu abone olalı 3 ay oldu

  Kadir göker yüztaş

  (18 Aralık 2017 - 19:10)

  Merhabalar mert bey ben tivibu da yaklaşık 3 gündür MVP 1009 hatası veriyor kanalları izleyemiyorum yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar

  özcan

  (9 Ocak 2018 - 09:34)

  iyi günler tvibuyu uydunet modemine bağlayarak seç izle özelliklerini kullanabilirmiyim

   helpmert

   (17 Ocak 2018 - 22:43)

   hayır.

  Bahadır

  (29 Mart 2018 - 23:05)

  Dostum tivibuda izlerken yayın gidiyor sıyah ekran oluyor kutuda kilitlenıyor yanı kumandaya basıyorum algılamıyor mavı ısıgı yanmıyor kutunun fişi cıkarıp takmam gerekıyor bu sorun ılk baglattıgım hafta 15-20 dakıkada bır oluyordu gelıp yenı kutu ıle degıstırdıler sımdıde 2-3 saatte bır yasıyorum aynı sorunu tv kapalıda olsa bu kutu kılıtlenıyor kumandaya basıp acamıyorum tak cıkar yapmadan adaptoru , servısi teknık desteğide bılıyorsun guncelledık falan dıyorlar ama bır sonuc alamıyorum yardımcı olabılecek mısın?

   helpmert

   (30 Mart 2018 - 03:08)

   Şuan hangi markalı iptv setbox cihazını verdiler size? resim iletirmisiniz?

    Bahadır

    (30 Mart 2018 - 15:58)

    kare gibi olan markası falan yok sanırım kutusundada bulamadım eve gecınce resmını cekıp yollarım

  Özlem Hasgüler

  (2 Mayıs 2018 - 22:12)

  Videonuzu izledim ama maalesef olmuyor. Mavi tus olayini benim cihaz yemedi 😁 dizi yarim kaldi evdekiler isyan. Mvp 21403 diyor baska birsey demiyor ne yapmaliyim

   helpmert

   (3 Mayıs 2018 - 01:01)

   Tivibu sunucuları çöktüğü için herkeste aynı sorun var şuanda. Zamanla düzelecektir.

  servet

  (2 Mayıs 2018 - 22:26)

  selam eror code MVP 21503

   helpmert

   (3 Mayıs 2018 - 01:01)

   Tivibu sunucuları çöktüğü için herkeste aynı sorun var şuanda. Zamanla düzelecektir.

  Akif almaz

  (2 Mayıs 2018 - 23:33)

  2 saaten beri tivibu yok mavi tuş işlemiyor neyapabilirim.yaedimci.olurmusun tesekkurler

   helpmert

   (3 Mayıs 2018 - 01:00)

   Tivibu sunucuları çöktüğü için herkeste aynı sorun var şuanda. Zamanla düzelecektir.

  Arda

  (10 Mayıs 2018 - 23:06)

  Tivibu’yu uzun süre kullanmıyordum. Bir-kac ay sonra yeniden açınca hata kodu-MVP21303 karşıma çıkardı. Kutucukta “lütfen cihaz ile modem arasındaki ağ kablosunun bağlantılarını kontrol ediniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra problemin devam etmesi halinde 444 5 375’i arayınız.” Yazmakta. Bu problemi nasıl çözebilirim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir