Bilgisayarınızın ekranı kardeşiniz yüzünden yada ekrana sert cizimle vurmanız yüzünden kırılmıştır . Bu herkesin başına gelebilecek bir olay çünkü laptoplar çok nazik davranılacak bir bilgisayarlardır. Ufacik çarpma , düşme ve fırlatılma gibi durumlarda bile hasar görebiliyorlar.
Bilgisayarınızın ekranı resimdeki gibiyse ve dış ekranda catlam ve kırılma olmadıgı halde ekran bu haldeyse hiçbir sekilde yapılacak care yoktur.

İç ekran kırılma sonucu yukarıdaki temsili resimdeki gibi ekran görünmez halde olur. Bunun için bilgisayarınızdaki panel dediğimiz iç ekranın değişmesi gerekiyor . Laptopunuzun inc yani panel boyutu büyükse fiyatıda büyüktür. Eğer notebook kullanıcısıysanız ucuz fiyatlarda kurtuldunuz diyebiliriz.

Panel fiyatları 150 TL den 500 TL’ye kadar değişmektedir inc / Cm göre fiyat değişir .

Bilgisayarınızı garantiye göndererek fiyatı 2 katına katlamış olursunuz ve bu durumda garantide olan bilgisayarda garanti dışıdır. Çünkü ekrandaki bu sorun garanti dışına girer yani kullanıcı Hatası’dır. Bilgisayarınızın marka modeline bakarak (cihazin altında yazar) panel sparişi verebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here