Yaka Mikrofonu Nasıl Kullanılır? Yaka Mikrofonunun Önemi

1
Yaka Mikrofonu Nasıl Kullanılır? Yaka Mikrofonunun Önemi Yaka Mikrofonu Nedir?
Yaka Mikrofonu Nasıl Kullanılır? Yaka Mikrofonunun Önemi Yaka Mikrofonu Nedir?

Merhaba, sevgili Help Mert takipçileri: Yaka mikrofonları, diğer mikrofonlardan; şekli, boyutu ya da genel yapısı olsun, daha küçüktür. Sıklıkla duyduğumuz bir soru: Hangi mikrofonu satın almam gerekiyor? Rahatlık, küçük boyut, kişiye özel uyum ve genel nitelikleri: yaka mikrofonlarını özel kılan şeydir. Yaka mikrofonlarının faydalı olabileceği birçok başka alanlar vardır. Bugün, Yaka Mikrofonu Nasıl Kullanılır? Yaka Mikrofonunun Önemi Nedir? sorularına cevap veriyoruz.

Yaka Mikrofonunun Önemi ve Yararları

Öyleyse: Yaka mikrofon nedir? İlk olarak: yaka mikrofonlar, dinamik mikrofonlardır. Bu yüzden genel amaçlı kullanım için daha çok yönlü ve daha uygundurlar. Çekim yaptığınızda veya birisinin sesini kaydettiğinizde, videonuzun ses kalitesi kritik öneme sahiptir. Kameranızın yerleşik mikrofonunu veya bir telefonun mikrofonunu kullanmak iyi bir seçenek olmayabilir. Amacınız bir kişinin sesini yakalamak (Örneğin; kamuya açık konu

Yaka Mikrofonunun Önemi ve Yararları
Yaka Mikrofonu Nasıl Kullanılır? Yaka Mikrofonunun Önemi

şmalar, konuşma başlıkları, vb.) olduğunda, Yaka mikrofonu olarak da adlandırılan mikrofonu kullanabilirsiniz.

Mikrofonun bu özel yapısı, aşağıdaki uygulamalar ile en iyi şekilde kullanılır: DSLR’ler, televizyon, tiyatro, akıllı cihazlar, genel konuşma, haber spikerleri, spor ankrajları, röportajlar, ürün incelemeleri ve daha fazlası. Bunlardan herhangi birini yapmak yerine müzik klibi hazırlayacaksanız yaka mikrofonlar uygun değildir. Her alan için özel mikrofonlar vardır.

Yaka Mikrofonu Nasıl Kullanılır? Yaka Mikrofonunun Önemi: Yaka mikrofonları, ellerimizi serbest olarak kullanmamızı sağlar ve daha az dikkat çekecekleri için, sizi izleyecek kişilerin mikrofona dikkat etmeyeceklerinden, kendinizi biraz daha rahat hissetmenize yardımcı olabilirler.

Yaka mikrofonları iki parça ile gelir: Bir verici ve bir alıcı. Mikrofonu koymak için en iyi yer, göğüs ve boğaz arasındaki alanın etrafındadır.

Yaka Mikrofonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Mikrofon Seçimi

  • Yaka mikrofonları, tam bir cüzdan dostudur. Yani: Yaka mikrofonları, oldukça ucuzdur! Fiyatta çok geniş bir aralık yoktur (en azından diğer mikrofon türlerine kıyasla). Bununla birlikte; Bütçenizi biraz daha yükseltmeye karar verirseniz, kalitede büyük bir artış görürsünüz. Bundan dolayı daha yüksek fiyatlı bir model almanızı öneririz.
  • Kablolu veya kablosuz yaka mikrofonu ister misiniz? Kablosuz yaka mikrofonu ( BOYA BY- WM6 Kablosuz Yaka Mikrofonu Kutu Açılışı ) istiyorsanız, fiyatta çok büyük bir sıçrama var. Çoğu yaka mikrofonu üreticileri, kullanıcılarına hitap etmek için iki bağlantı türününü de sağladığından emin olduk.
  • Yaka mikrofonunu nereye bağladın? Kayıt kaynağınız nedir? Taşınabilir ses kaydedici mi? Akıllı telefon mu? Kamera? Henüz emin değil misin? Kayıt cihazınızdaki çıkışını kontrol ederek yaka mikrofonunuzu alın. Aksi taktirde aldığınız yaka mikrofonu uyumlu olmayabilir.
  • Yaka mikrofonunu satın aldıktan sonra frekans değerlerine bakın. Değerler -12 ila -6 dB arasında olmalıdır.
Yaka Mikrofonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Mikrofon Seçimi
Yaka Mikrofonu Nasıl Kullanılır? Yaka Mikrofonunun Önemi

Yaka Mikrofonunun Önemi ve Mikrofon Seçimi


Abone Olmak için Tıklayınız

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here