Wi-Fi Performansını 5 Maddede Arttırın

0
wifi performansını 5 maddede arttırın
wifi performansını 5 maddede arttırın

Merhaba sevgili Help Mert okurları, Wi-Fi performansını 5 madde de nasıl arttırırız? bunu inceleyeceğiz. Saydığım maddeleri gerçekleştirirseniz, internetinizin performansını arttırabilirsiniz.

Wi-Fi

İşte Wi-Fi Performansını Arttıran Maddeler ;

Madde 1:

Modeminizi doğru bir biçimde konumlandırın. Eğer yanlış konumlandırırsanız, modemin sinyalleri doğru bir şekilde dağılmaz.

Madde 2:

Eğer çevrenizde ki modemlerde aynı  kanalı  kullanırsa, yoğunluktan dolayı performans düşecektir. Bu nedenle Wi-Fi kanalınızı değiştirmek mantıklı olacak. Kanalı değiştirmek için modeminizin arayüz sekmesinde bulunan kanallar bölümünden değiştirebilirsiniz. Kanal değişimi ciddi bir şekilde performans artışı gösterebilir.

Madde 3:

Kablosuz ağ geliştiricileri kullanabilirsiniz. Eğer evinizdeki sinyaller yetersiz ise kör bir noktaya kablosuz ağ genişletici yerleştirebilirsiniz.

Madde 4:

Kaliteli cihazlar kullanın. Eğer kullandınız modem kalitesiz ise internet sağlayıcınızın size vermiş olduğu sinyalleri modeminiz verimli dağıtmaya bilir.

Madde 5:

İnternet paketinizi değiştirin. İnternet paketinizi yavaş olabilir veya internetinizin kotasını doldurmuş olabilirsiniz.

Videolu Anlatım İçin ;

İlgili Yazı : https://helpmert.com/internet-surekli-kopuyor/

  Abone Olmak için Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here