WINDOWS 10'un Sanal Asistanı CORTANA’da Korkutan Güvenlik Açığı

WINDOWS 10’un Sanal Asistanı CORTANA’da Korkutan Güvenlik Açığı

HACKERLER CORTANA’YI KULLANARAK CİHAZINIZA İSTEDİKLERİNİ YAPTIRABİLİR!

Windows 10 işletim sisteminin sanal asistanı Cortana’ya dair araştırma yapan Tal Be’ery ile Amichai Shulman, ekranı kilitli olan veya uyku modunda bulunan bilgisayarların USB bellek kullanılarak zararlı sitelere yönlendirilebildiğini ve zararlı yazılımların yüklenebildiğini ortaya çıkardı. Açığın ortaya çıkmasının ardından önlem alan Microsoft, bilgisayar kilitli moddayken Cortana’ya bir komut verildiğinde asistanın başka herhangi bir site yerine Bing arama motorunu açmasını sağladı. Global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs, sanal asistanları hedef alan kötü niyetli saldırılara karşı kullanıcıları uyarıyor. Devamı hakkındaWINDOWS 10’un Sanal Asistanı CORTANA’da Korkutan Güvenlik Açığı

Falcon Heavy’nin uzay yolculuğu David Bowie’nin Spotify’daki dinlenme oranını artırdı!

Falcon Heavy’nin uzay yolculuğu David Bowie’nin Spotify’daki dinlenme oranını artırdı!

SpaceX’in Falcon Heavy adlı roketinin dün başarıyla uzaya fırlatılmasının ardından David Bowie’nin Spotify üzerinden dinlenme oranı anında yüzde 42 arttı. Roketin içine yerleştirilen Tesla Roadster model arabada David Bowie’nin çalması, sanatçının uzay temalı şarkılarının dinlenme oranında artışa neden oldu. Devamı hakkındaFalcon Heavy’nin uzay yolculuğu David Bowie’nin Spotify’daki dinlenme oranını artırdı!

Kota Dostu YouTube Go Türkiye’ye geliyor

Kota Dostu YouTube Go Türkiye’ye geliyor

Kullanıcıların YouTube’dan video indirip daha sonra internete bağlı değilken bile izlemesine ve yakındakilerle paylaşmasına izin veren YouTube Go, Türkiye ile birlikte 130’u aşkın ülkede  kullanıma sunuluyor.

Veri kullanımını daha fazla kontrol imkanı sağlayan YouTube Go ile YouTube’un gücü artık her yerde  kullanıcının elinin altında olacak.

Konuyla ilgili açıklama YouTube’un Resmi Blog sayfasında aşağıdaki şekilde yer aldı: Devamı hakkındaKota Dostu YouTube Go Türkiye’ye geliyor