Donanım

Laptop'a SSD Takmak ve Verileri Birebir Aktarmak

Laptop bilgisayarımıza yeni disk taktığımızda bir haliyle bir telaş alıyor bizi. Format atmak, programları indirmek, yüklemek, driverleri kurmak, eski düzeni oturtmak, dosyaları aktarmak ve benzeri bir çok aksama uğrayacağız.  Burada her şeyi birebir aktarmak hayal değil… Disk klonlama işlemi ile birlikte yeni diskinize klonlama yaparak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Cooler Master Seıdon 120V V2 Kutu Açılış & Montaj

Cooler Master Seıdon 120V V2 sıvı soğutmanın adını çok kez duyduk ve kullandık. Artık bunu inceleme vakti geldi diye umuyorum. Sizler için kutu açılışı ve montaj videosu hazırladım.  Versiyon 1 de ki sorunlar ve kullanıcı deneyimleri, geri dönüşleri göz önüne alınarak çeşitli sorunları ve sus sesi gibi bir çok sıkıntılı sorunları çözmüşler. Bunlarla beraber Versiyon 2 tam madalya hak edecek bir ürün olmuş.

DDR ve GDDR Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Merhaba sevgili HelpMert takipçileri.

Bu gün sizlere “DDR ve GDDR Hakkında Bilmeniz Gerekenler” hakkında yararlı bilgiler vereceğim.

Bu karışıklığa bir son vermek için bir video hazırladım ve ciddi derecede gddr ve ddr’yi karıştıran ve yanlış seçim yapan çok kişi var. Bu yanlış seçimler yüzünden hatalı sistem toplayanlar ve gidip bunu alanlar var. Halbuki bu yanlış anlaşılmaya bir sorun verilmesi için durumu size rahat ve kolay şekilde anlatabilmem için izlere bir video hazırladım.

Harddisk Nedir Harddisk Sağlık Kontrolu Harddisk Onarım

Merhaba sevgili Help Mert takipcileri.

Bu gün sizlere herkesin bir sorunu olan hard diskler hakkında konuşacağım. Disklerimiz birçok kez hasar görebiliyorlar ve bunların onarımları hakkında sizlere yararlı bilgiler veren özel bir video hazırladım. Umarım sizlerin aklındaki soru işaretlerini bir nebze de olsa gidermiş olacağım.

Bilgisayarınız Açılmıyormu?

Bilgisayarınız daha açma düğmesine bastığınız andan itibaren çalışmayı reddediyorsa bileşenlerin en az biri başlangıçtaki fonksiyon denetimini geçemiyor demektir. Bu durumda genellikle eksikliğin nerede olduğu bildirilemeyeceğinden, hatanın bulunması zorlaşır. Problem büyük ihtimalle önemsizdir ve kolaylıkla bertaraf edilebilir.