Asus RT-N12+ Router Kutu Açılışı Ve Ön İncelemesi

0
Asus RT-N12+ Router Kutu Açılışı Ve Ön İncelemesi
Asus RT-N12+ Router Kutu Açılışı Ve Ön İncelemesi

Evimizde veya ofisimizde kullandığımız modem tek başına yetersiz kalıyor, gerek mimari tasarımı olsun gerek bina yapısı olsun birçok şey wireless performansına etki ediyor. Kapsama alanımızın genişlemesi için Access Point veya isteğe göre Router kullanıyoruz. Piyasada bir çok ürün mevcut fakat bazı kullanıcılarımız için fiyatı cidden cep yakıyor. Burada sizlere fiyat performans ürünü olan ve aynı fiyatta olan diğer ürünlere nazaran daha performanslı ve kaliteli bir ürünü tanıtacağım. Bu ürün HelpMert’in Tavsiyesidir.

Asus’un DSL ve diğer modemlerde gösterdiği network performansını hepiniz bilirsiniz. Stabilizesi ve yazılım desteği muazzam derecededir fakat bir tanıdığım için 150-180₺ civarında ürün ararken Tp-Link’in giriş seviyesi routerlerini görüyordum. Tp Link yazılım tarafında cidden zayıf.  Başarılı olduğu ürünlerin ise fiyatları çok yüksek. Burada dikkatimi Asus N12+ çekti ve ürünün teknik özelliklerine baktığımda cidden inanılmaz dedim ve aradığımız fiyatın altında bir üründü.  127₺ ödeyerek 3 adet vatan computer’dan satın aldık ve kurulumunu yaptık. Hem yazılım tarafı hemde donanım tarafı cidden fiyatına göre çok iyiydi.

Şimdi gelelim teknik özelliklere.

Geniş Alanlar İçin 3’ü 1 arada Router/Access Point/Menzil Arttırıcı

Bu cihazın 3 adet fonksiyonu var istediğinizi kullanabilirsiniz.

Router Modu -> Bu modu açarak ana hattan gelen etherneti WAN portuna girdiğinizde yeni bir IP bloğu ile DHCP sunucusu çalıştırıp ayrı bir istemci görevi görecektir. Yoğun kullanımda ana hattı meşgul etmek yerine kendisi meşgul olacaktır. Kısaca herkes bağlandığı istemciyi yoğun kullanmış olarak ve ana hattı kitlemeyecektir.

AccesPoint Modu -> Accespoint modunda ana hattan gelen etherneti lan portuna girdiğinizde ana hattınızın DHCP sunucusunu kullanarak ve oradaki IP bloğu ile kablosuz yayın yapacaktır Yoğunluluk ve yük ana hatta direkt binecektir. Kablolu bağlantıyı kablosuza çevirecektir.

Repeater Modu -> Biz buna kendi aramızda Menzil Arttırıcı modu yani aynalama sistemi diyoruz.  Kablosuz sinyalin 3 kademe çektiği noktaya bu cihazı koyuyoruz ve kablosuz ağımız genişliyor fakat networkunuzda yüksek hızlar söz konusu ise bu mod pek tercih edilmiyor. Ana hattın DHCP sunucusunu kullanıyor aynı zamanda oradaki IP bloğunu kullanıyor.

  Abone Olmak için Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here