Asus VivoBook X512 İncelemesi: Mükemmel İş Bilgisayarı

0
Asus VivoBook X512 İncelemesi Detaylı
4/5
Asus VivoBook X512 İncelemesi: Mükemmel İş Bilgisayarı

Merhaba Help Mert Takipçileri: Asus, dizüstü bilgisayar pazarında kendisinden söz ettirmiş bir firmadır ve fiyat performans açısından oldukça popülerdir. Asus, çoğu firma gibi her segment için veya her alan için dizüstü bilgisayarı üretiyor. Örneğin Gamers Republic dizüstü bilgisayarları, oyun oynayan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Aynı şekilde, ZenBook dizüstü bilgisayar serisi, yüksek kaliteli özelliklere sahip hafif dizüstü bilgisayarlar arayanlar içindir. Asus benzer şekilde, VivoBook serisi ile verimlilik, performans ve fiyatlandırma arasında dengeli bir yaklaşım benimsemiştir. Bu yazımız da Asus VivoBook X512 dizüstü bilgisayarını inceliyoruz.

Asus VivoBook X512 Genel Özellikleri

İşlemci: 8. Nesil Intel Core i7-8565U
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce MX130
Ram: 8 GB DDR4
Depolama: 1 TB HDD ve 256 GB SSD

Asus VivoBook X512: Tasarım

X512’nin çerçevesiz ekranlı kasa tasarımı, aynı zamanda hafif ve ince bir mimari ortaya çıkarıyor. Yaklaşık 1,5 kg ağırlığında ve 2 cm’den daha ince bir yapıya sahip olan X512, mobil kullanıcılar için çok iyi bir seçenek olacak gibi duruyor. Kasa tasarımına değinmişken, diğer bir yenilik olan Ergo-Lift dizayndan da bahsetmemiz gerekiyor. Bilgisayarı açtığınızda çerçevenin zemine önce temas etmesi ile klavyeyi yukarı kaldıran bu yeni dizayn fikri birçok kullanıcı tarafından hızla benimseniyor.

Mükemmel tasarımı ile Asus VivoBook X512

Bu Ergo-Lift menteşe tasarımı ile ASUS, son kullanıcıya daha konforlu bir yazma pozisyonu vadediyor. Aynı zamanda gövdenin altında oluşan boşluk, dizüstü bilgisayarlar için günümüzün en büyük soru işaretlerinden biri olan ısınma sorununa da yeni ve etkili bir çözüm getiriyor. Ar-Ge mühendisleri, bilgisayarın altından hava akışını serbest hale getiren bu tasarımı planlarken, hoparlör kalitesine de destek vermesi için özel olarak hesaplanmış daha iyi bir ses sistemi üretmiş. Sesin boşluktan zemine çarparak yarattığı etki hesaplanarak çok daha kaliteli ve etkili bas sesleri duymak, bu menteşe sistemi ile mümkün hale geliyor.

Asus VivoBook X512 Tasarımda yenilikleri

Asus VivoBook X512: Ekran

Asus VivoBook X512, FHD (1920 x 1080) çözünürlükte, 15.6 inç nano-kenar mat bir ekrana sahip. Ekran/gövde oranına genelde sadece üst segment dizüstü bilgisayar modellerinde dikkat edilir. Oysa Vivobook, makul fiyatına karşın yüzde 90’a varan ekran/gövde oranıyla bizi şaşırtıyor. . ASUS’un NanoEdge adını verdiği bu yeni teknoloji, ekran çerçevelerini ortadan kaldırarak kullancıya daha kompakt ve geniş bir ekran sunmayı hedefliyor ve geleneksel dizüstü bilgisayarlara kıyasla kompakt bir his veriyor.

Ekran/gövde oranı ile bizleri şaşırtan: Asus VivoBook X512

Asus VivoBook X512 Ekranı bizlere canlı ve net renkler sunuyor. X512 modelinin ekranı, gereksiz yansımaların azaltılmasına yardımcı olan mat yüzeyi sayesinde güneş ışığında kullanılacak kadar da parlak. Ekran kısmında şikayet edebileceğiniz tek özellik: Zayıf görüş açısı. Ekrana, aşağıdan veya yukarıdan baktığınızda ön görüş açısı kadar net ve canlı bir görüntü göremeyebilirsiniz. Ancak, ön görüş açısı uygundur ve bilgisayarı masa başında dik dururken kullanırsanız böyle bir sorunla karşılaşmanız söz konusu olamaz.

X512 cihazındaki bir diğer sorun ise ekranı tek elimizle açamamamız. Asus VivoBook X512 tabanı o kadar hafiftir ki, ekranı açarken diğer elimizi bilgisayarın altını yerinde tutmak için kullanmamız gerekir.

Asus VivoBook X512 Performansı ve Donanım Özellikleri

Tüm bu yenilikçi ve ilgi çeken tasarım özelliklerinin yanında cihazın donanım noktasındaki performansı da gayet tatmin edici. Son nesil işlemcisi ve harici ekran kartı ile, belirli alanlarda performans ihtiyacı duyan kullanıcıları da fazlasıyla tatmin edecek bir cihaz olduğunu görüyoruz. X512 8. Nesil Intel Core i7-8565U’ya kadar işlemci seçeneklerine sahip ve aynı zamanda NVIDIA GeForce MX130’a kadar grafik işlemci opsiyonu sunuyor ve bunun yanında depolama noktasında sunduğu geniş ve hızlı SSD çözümleri ile neden fiyat performans ürünü olduğunu ortaya koyuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here