Isınan Telefonu Soğutma Yöntemleri

1
Isınan Telefonu Soğutma Yöntemleri - Telefonu Soğutma Yöntemleri
Isınan Telefonu Soğutma Yöntemleri - Telefonu Soğutma Yöntemleri

Merhaba, sevgili Help Mert takipçileri: Telefonunuzun ısınıyor olması, telefonun bataryası için zararlı olabilir. Birçok telefon sahibi, telefonlarının aşırı ısınma sorunlarından şikayet ediyor ve telefonu soğutma yöntemleri arıyorlar. Aslında, telefonun sıcaklığı, telefonunuzda ki depolama alanı, arka planda çalışan uygulamalar ve çok daha fazlası gibi çeşitli nedenler var. Bu sorunu çözmek için, telefonunuzu soğutmanıza yardımcı olacak Isınan Telefonu Soğutma Yöntemleri makalesini sizlere paylaşıyoruz.

Telefonu Soğutma Yöntemleri

Yüksek sıcaklıklar, sıcak telefonlar demektir. Telefonunuz yaz aylarında aşırı ısınma riskiyle karşı karşıya kalabilir ve pilinizin çabuk bitmesine hatta cihazınıza kalıcı zarar vermesi gibi önemli sorunlara yol açabilir. Peki telefonu nasıl soğutabiliriz? Isınan Telefonu Soğutma Yöntemleri nedir?

Telefon Kabı Kullanmayın – Telefonu Soğutma Yöntemleri

Her kullanıcı; yeni bir telefon aldığında hem koruma amaçlı hem de süs amaçlı, telefonuna kap alır. Soğuk havalarda bu kabın bir kötü etkisi görülmez. Hem telefonunuzu korur hem de telefonunuza ayrı bir güzellik katar.

Ancak şöyle bir sorun var: Yaz aylarında, hava sıcak olduğundan dolayı telefonun ısısı da yükselecektir. Aynı şekilde elinizin yani vücudunuzun ısısı da yükselecektir. Telefonda, kap olduğu için ısısını dışarıya aktaramayacak ve ısı, telefon ile kap arasında kalacaktır. Telefonunuzu kullandıkça bu sıcaklık artacak ve telefonunuza zarar verecek. Bir diğer telefonu soğutma yöntemi:

Telefonunuzu Serin Bir Yerde Tutun – Isınan Telefonu Soğutma Yöntemleri

Hava sıcak olduğunda, telefonunuzun ısınması kesindir. Mümkünse, cep telefonunuz için harika bir yer bulun. Ek olarak: Telefonu şarj ettiğinizde, şarj adaptörü de biraz ısı üretecektir. Bu nedenle; telefonunuzu, sıcak veya başka çalışan cihazların yanına koymayın ve şarj olurken telefon kılıfını çıkarın.

Ancak unutmayın: Telefonunuzu serin bir yere koymak, onu buzdolabına koymak anlamına gelmez, çünkü bu da telefonunuzun zarar görmesine neden olur. Ancak, telefonunuzu bir fan veya klima havalandırma deliğinin önüne koyarak soğutabilirsiniz.

Telefonunuzu Serin Bir Yerde Tutun - Telefonu Soğutma Yöntemleri
Telefonunuzu Serin Ortamlarda tutun – Telefonu Soğutma Yöntemleri

Uygulamalarınızı Güncelleyin ve Arka Plan Uygulamaları Kapatın

Kullandığınız uygulamalarda bazı hatalar olabilir, bu yüzden Apps geliştiricileri sorunları düzeltmek için sık sık uygulamaları günceller, bu da telefonun aşırı ısınmasını engellemenize ve telefonunuzun daha sorunsuz çalışmasını sağlar.

Ve arka planda çalışan birden fazla uygulama, CPU’nun yükünü kolayca artırabilir, bundan dolayı arka planda çalışan uygulamaları kapatırsanız telefonunuzu soğutabilirsiniz.

Uygulamalarınızı Güncelleyin ve Arka Plan Uygulamaları Kapatın - Telefonu Soğutma Yöntemleri
Arka plan uygulamalarını kapatarak telefonu soğutma – Isınan Telefonu Soğutma Yöntemleri

Oyun Oynama veya Fotoğraf Çekme Zamanınızı Sınırlayın – Isınan Telefonu Soğutma Yöntemleri

Oyun oynamak; telefonunuzu çok fazla yorabilir, bu yüzden cihazınızı gerçekten ısıtabilir.  Aynı zamanda, fotoğraf çekerken de özellikle yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekerken telefonunuz ısınabilir. Bu etkinliklerden hoşlanıyorsanız, oyun oynama veya fotoğraf çekmeye ne kadar zaman harcadığınızı sınırlamak için bir zamanlayıcı ayarlamayı deneyin. Bunlar, cihazların aşırı ısınmasının en büyük nedenlerinden bazıları.

Yaz Aylarında Isınan Telefonu Soğutma Yöntemleri


Abone Olmak için Tıklayınız

1 Yorum

  1. Merhabalar, yaz aylarında usb vantilatörün önünde telefonla uzun süre oyun oynarsak telefon içinde nemlenme olur mu? Cpu ısı ölçme programlarıyla ölçüm yaptığım zaman usb fanın cidden etkisi oluyor hem batarya hemde cpu ısısında azalma oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here