Videolarda Ses Var Görüntü Yok Hatası

0
Videolarda Ses Var Görüntü Yok Hatası Çözümü
Videolarda Ses Var Görüntü Yok Hatası Çözümü - Videolarda Ses Var Görüntü Yok Hatası - Videolarda Ses Var Görüntü Yok Hatası Nasıl Çözülür?

Merhaba, sevgili Help Mert takipçileri: “Dün film izliyordum ama bugün filmi açtığımda ses var görüntü yok.” Sorunu ile birçok kez karşılaşmışızdır. Karşımıza çıkabilecek en kötü sorunlardan birisi olabilir. Bu sorun yüzünden, videonun sorunlu olduğunu düşünebiliriz. Bu yazımız ile Videolarda Ses Var Görüntü Yok sorununu çözebilirsiniz.

Videolarda Ses Var Görüntü Yok Hatası Nasıl Çözülür?

K-Lite Codec Pack Nedir? – K-Lite Codec Pack Nasıl Kurulur?

K-Lite Codec Pack, DirectShow filtreleri, VFW/ACM kodekleri ve araçları koleksiyonudur. Ses ve video formatlarını kodlamak ve çözmek için Codec’ler ve DirectShow filtreleri gereklidir. K-Lite Codec Pack, tüm ses ve film dosyalarınızı oynatmak için kullanıcı dostu bir çözüm olarak tasarlanmıştır. K-Lite Codec Pack, tüm popüler ses ve video formatlarını ve hatta daha az yaygın ses ve video formatlarını açmanıza olanak sağlar.

K-Lite Codec Pack Nedir? K-Lite Codec Pack Kurulumu Nasıl Yapılır? Videolarda Ses Var Görüntü Yok Hatası Nasıl Çözülür?
K-Lite Codec Pack Nedir? K-Lite Codec Pack Kurulumu Nasıl Yapılır? Videolarda Ses Var Görüntü Yok Hatası Nasıl Çözülür?

K-Lite Codec Pack’in dört sürümü vardır:

  • Temel sürüm, tüm video dosyası biçimlerini oynatmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. AVI, MKV, MP4, OGM ve FLV gibi… Bu paketin boyutu küçük ama işlevi güçlüdür.
  • Standart sürüm, temel sürümle karşılaştırıldığında birkaç ek özellik içerir: Video dosyaları için mükemmel bir oynatıcı olan Media Player Classic’i içerir. Bu paket ortalama kullanıcı için önerilir.
  • Full sürüm, standart sürümle karşılaştırıldığında bazı ekstraları vardır: GraphStudioNext ve birkaç ekstra DirectShow filtresi içerir.
  • Mega sürüm, en eksiksiz pakettir. Ayrıca video kodlama / düzenleme için VFW / ACM kodeklerini içerir.

Bizim size önerimiz: Full paketi kurmanızdır. K-Lite Codec Pack’i indirmek için indirme sayfasını ziyaret edin.

Ekran Kartı Sürücüsü (Driver) Nedir? – Ekran Kartı Sürücüsünü Kurun

Grafik sürücüsü, bir bilgisayarın video bağdaştırıcısını (bazen ekran kartı veya GPU olarak da bilinir) denetleyen sistem yazılımıdır. Grafik sürücüsü; işletim sisteminizin ve programlarınızın, bilgisayarınızın grafik donanımını kullanmasına izin veren yazılımdır. Ekran kartınızdan en iyi performansını elde etmek için bilgisayarınızın grafik sürücülerini güncel tutmalısınız.

Ekran Kartı Sürücüsü Nedir? Ekran Kartı Sürücüsü Nasıl Yüklenir?
Videolarda Ses Var Görüntü Yok Hatası Çözümü – Videolarda Ses Var Görüntü Yok Hatası – Videolarda Ses Var Görüntü Yok Hatası Nasıl Çözülür?

Windows Update üzerinden gelen çoğu donanım sürücüsü iyidir. Ancak, ekran kartı sürücüsünü firmanın kendi sitesinden yüklemeniz daha yararlı olacaktır hatta daha fazla içeriklere sahip olabilirsiniz. NVIDIA, AMD ve hatta Intel gibi…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here