ASUS ZenBook Flip 13 UX362 İncelemesi | Help Mert Tavsiye Ediyor

0
ASUS ZenBook Flip 13 UX362 İncelemesi |ASUS ZenBook Flip 13 UX362

Merhaba, sevgili Help Mert takipçileri: “ASUS ZenBook Flip 13 UX362 İncelemesi” yazımızda, dünyanın en küçük döndürülebilir dizüstü bilgisayarını inceleyeceğiz. ASUS ZenBook Flip 13 UX362; işlevsellik, özellik ve performanstan ödün vermeden piyasadaki diğer tüm alternatiflerden daha küçüktür. Daha fazla bilgi için yazımızı okumaya devam edin.

Flip 13 UX362 Tasarımı

ZenBook UX362, laptop piyasasında şüphesiz en küçük ve en iyi inşa edilmiş 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlardan biri. Ekranın etrafında, çok güzel yerleştirilmiş küçük çerçeve vardır.

Asus ayrıca bu bilgisayarında Ergo-lift menteşelerinin bir çeşidini de uyguladı. Bilgisayarın alt kısmına yerleştirilmiş küçük lastik ayakları sayesinde hafif eğimli bir yazma pozisyonu yaratıyor ve altında daha iyi hava akışı sağlıyor. Asus, Ergolift menteşesini ilk olarak Zenbook S bilgisayarında kullanmıştı. Bu menteşe, ekranın 360 dereceye kadar dönmesine izin veriyor. Bu yüzden bu Flip 13 UX362‘i  hem normal bir dizüstü bilgisayar olarak hem de bir tablet olarak kullanılabilir.

ASUS ZenBook Flip 13 UX362 İncelemesi | Asus Zenbook Flip 13 UX362 Tasarımı

Pratiklik söz konusu olduğunda, Flip 13 UX362 ile rahatça hareket edebileceğinizi yazının başında söylemiştim. Asus; kullandığı malzemeler sayesinde bizlere, bilgisayarda koruyucu kılıf varmış gibi hissettirir. Bilgisayarı çantanızda veya sırt çantanızda taşırken çiziklerin önlenmesine yardımcı olur.

Bilgisayarın bağlantı noktalarına bakıldığında: Bir tarafta iki adet USB-C yuvasının yanında tam boyutlu bir USB ve HDMI 1.4 var, ancak diğer tarafta tam boyutlu bağlantı noktası yalnızca USB-A 2.0 hızlarını destekliyor ve USB-C bağlantı yavaş çalışıyor. USB 3.1 gen2 desteği olsaydı daha güzel olabilirdi. Bu dizüstü bilgisayarda kart okuyucu olmadığını hatırlatmak gerekiyor.

Flip UX362 serisi, Full HD IPS panelli 13,3 inç dokunmatik ekrana sahip. Kalem desteğine gelince: Asus Pen ve diğer aktif stilleri bu dizüstü bilgisayarla kullanabilirsiniz.

ASUS ZenBook Flip 13 UX362 Klavye ve Clickpad

Asus’un bu bilgisayarında da bizi, Asus’un klasikleşmiş klavyesi karşılıyor: İyi boyutta ana tuşlar, daha kısa ve iyi aralıklı oklar ve üst kısımda daha dar bir Fonksiyon tuşu seti ile oldukça standart bir Asus klavye düzeni.

Bu klavyelerin çok sessiz olmadığını ve özellikle “Space” tuşunun birazcık fazla ses çıkardığını belirtmek istiyorum. Bu arada klavyeden çıkan sesin, kütüphanedeki bir kişiyi rahatsız edecek kadar fazla olmadığını da belirteyim. Ayrıca bu klavye, tuş başına beyaz LED’ler ve aralarından seçim yapabileceğiniz üç yoğunluk seviyesi ile arkadan aydınlatmalı özelliği ile bizlere sunuluyor.

Clickpad (Touchpad) ortalama olarak boyutlandırılmış, camdan yapılmış ve Precision sürücülerini destekliyor. Böylece günlük kullanımda iyi çalışıyor, jestleri ve dokunuşları sorunsuz ve hızlı bir şekilde algılıyor.

Asus’un bir NumberPad dediği şeyi aklınızda bulundurmalısınız. Bu, normal bir dokunmatik yüzey gibi görünür ve çalışır ancak sağ üst köşedeki özel bir düğmeye uzunca basıldığında da resimdeki gibi Sayısal Ped olarak işlev görebilir.

ASUS ZenBook Flip 13 UX362 İncelemesi | Asus Zenbook Flip 13 UX362 Klavye ve Clickpad

Asus Flip 13 UX362 Donanımı ve Performansı

Zenbook UX362, 16 GB’a kadar LPDDR3 bellek ve M.2 NVMe depolama desteği sunan bir Intel Whisky Lake donanım platformu üzerine inşa edilmiştir.

ZenBook UX362 karşımıza iki model olarak çıkıyor: İntel Core i7-8565U işlemci, 16 GB RAM ve 512 GB Hynix HFS512GD9TNG SSD ile daha yüksek uç konfigürasyon ve orta sınıf modeli i5-8265U işlemci, 8 GB RAM ve 256 GB SATA SSD.

Bilgisayarınızda zorlayıcı işler yapmayı planlıyorsanız, i7 / 16 GB modelini almanız gerekir. Bilgisayarın içini açmak cidden çok basit: Bilgisayarı ters çevirin, görünen vidaları çıkarın, arka lastik ayakları çıkarın, bantlarla gizlenmiş ekstra iki vidayı da çıkarın ve ardından arka paneli çıkarın.

Asus Zenbook Flip 13 UX362 İçi Nasıl Açılır?

Bu bilgisayarı; günlük kullanım, film için, e-posta, metin düzenleme vb. için satın almak istiyorsanız i5 modelini almalısınız.

i7 Modeline bakacak olursak: Whiskey Lake Core i7-8565U, HyperThreading özellikli dört çekirdekli bir işlemcidir ve varsayılan saat hızı 1.8 GHz ve 4.6 GHz’e kadar Turbo verebilme özelliğine sahiptir. Yüksek Turbo frekansları (Overclock), yüksek TDP gerektirir ve CPU sıcaklığının hızlı bir şekilde yükselmesine neden olur. Bundan dolayı uzun süre overclocklu bir şekilde kullanmak sıkıntı yaratabilir. Bu bilgisayarda entegre olarak gelen Intel UHD Graphics 620 GPU vardır.

Batarya Ömrü ve Şarj Süresi

Ortalama olarak sınıfına göre boyutlandırılmış olan Zenbook UX362’de 50 Wh’lik bir batarya vardır. Dizüstü bilgisayarınızı Güç Tasarrufu’na ayarlarsanız daha uzun batarya süreleri de alabilirsiniz ancak bunu genel bir kullanımda yapmak yerine film izlerken veya e-postalarınızı kontrol ederken yapmanızı öneriyorum.

ASUS ZenBook Flip 13 UX362, hızlı şarj desteğine ve pilin% 60’ını yaklaşık 50 dakikada doldurma kabiliyetine sahip.

Help Mert’in Yorumu

ZenBook Flip UX362’nin 2’si 1 arada mükemmel bir dizüstü bilgisayar olmasının birçok nedeni var: ASUS ZenBook Flip 13 UX362, işlevsellikten ve donanım özelliklerinden ödün vermeden pazardaki diğer tüm alternatiflerden daha ince, daha hafif ve daha küçüktür.

Kamerası olan 13 inçlik bir dokunmatik ekrana, iyi tasarlanmış bir kasaya, tam boyutlu bir klavyeye, modern Core U donanımına ve adil boyutta bir bataryaya sahiptir.

Aynı zamanda, piyasadaki ilk Whiskey Lake konfigürasyonlarından biridir ve koyu renkli veya mavi renk seçeneği de mevcuttur. Bu Flip serisi; zengin renkler, derin siyahlar ve net görüş açılarıyla oldukça kaliteli bir dokunmatik ekrana sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here