iPhone İnternet Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Merhaba sevgili Help Mert okurları bugün sizlere mobil veri kullanırken, dikkat etmeniz gereken özellikleri anlatacağım. Mobil veri kullanırken iOS 9 ile gelen gizli bir özellik var. Bu gizli özellik yüzünden maalesef çok kişinin canı yandı. İlk olarak Hücresel kısmına giriyoruz ve Hücresel Verimizi açıyoruz. Şimdi ise yine Hücresel kısmında, en altta Wi-Fi Yardımı sekmesini göreceksiniz. Peki iPhone İnternet Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

iPhone İnternet Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Wi-Fi Yardımı Nedir?

Normalde mobil veriniz açık iken bir Wi-Fi‘ye bağlanırsanız, otomatik olarak Wi-Fi kullanılır ancak Wi-Fi’nin işini yavaş yaptığı zamanda otomatik olarak mobil veriniz devreye giriyor, bu sizin hücresel verinizin erken bitmesine sebep olabilir, bu nedenle Wi-Fi Yardımını mutlaka kapatmanızı tavsiye ederim.

Yine Hücresel bölümünde, telefonunuza indirdiğiniz uygulamalar gözükecektir. Bu kısımda kullanmadığınız uygulamalara internet erişimini kesebilirsiniz. Ancak unutmayın ki sürekli kullandığınız ve internet bağlantısı olmadan çalışmayan uygulamaların erişimini keserseniz, uygulama açılmayacaktır. Tekrardan Hücresel bölümünde uygulamaya izin vermeniz gerekmektedir.

iPhone İnternet Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Diğer bir yöntem ise, telefonunuzun iTunes Store ve App Store sekmesinden, güncellemeler ve hücresel veriyi kullan seçeneklerini kapatıyoruz. Bu sayede artık telefonumuz güncellemeleri, hücresel veriniz ile yapmayacaktır.

iPhone İnternet Optimizasyonu Nasıl Yapılır? - İnternet

Yine Hücresel verinin altında Ses ve Veri özelliği var, şimdi burada bunların pil harcama oranı var, 3G ve 4G’de pil çok çabuk bitiyor. Siz eğer işim çok değil sadece WhatsApp üzerinden konuşacağım derseniz size 2G yeterli olacaktır. Bunun dışında yine sosyal medya hesaplarımda gezineceğim derseniz de, yine size 3G yeterli olacaktır. Fakat siz indirme yapacaksanız veya size hız lazıma 4G kullanabilirsiniz.

iPhone İnternet Optimizasyonu Nasıl Yapılır? - İnternet

Videolu Anlatım İçin ;

Mehmet Özdemir Yazar

Lise öğrencisiyim, gelecekte aktif olarak medya / yeni medya sektöründe çalışmak istiyorum. Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen ve video oyunlarını seven bir kişiyim. Yaklaşık 1-2 yıldır teknoloji üzerine araştırmalar yapıp, içerik oluşturuyorum. Şuan aktif olarak Donanım Arşivin'de editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir