iPhone’un Bataryası Ne Kadar Aşındı – Battery Life Uygulama İncelemesi

0
iPhone'un Bataryası Ne Kadar Aşındı - Battery Life Uygulama İncelemesi - İPhone Batarya Durumu Öğrenme
iPhone'un Bataryası Ne Kadar Aşındı - Battery Life Uygulama İncelemesi

Merhaba, sevgili Help Mert takipçileri: İPhone‘un kullanımı gittikçe artıyor. Kullandığımız telefonda batarya durumunu öğrenmek isteyebiliriz. İPhone’un şarjı hemen bitiyorsa batarya durumunu öğrenmek isteyebiliriz. Aslında yeni İPhone telefon alanlar bu durumu kafalarına fazla takmamalılar çünkü telefonu yeni aldıkları için bataryanın aşınması söz konusu bile değildir. Ancak telefonu yeni almanıza rağmen şarj sürenizden memnun değilseniz müşteri hizmetlerine başvurmanızı tavsiye ederiz. Bu testi, genellikle telefonu 1 yıldan daha fazla kullananlar yapar. Peki İPhone’un bataryası ne kadar aşındı? bu soruya Battery Life uygulama incelemesi ile cevap vereceğiz. (İPhone İnternet Tasarrufu Nasıl Yapılır? Makalemize göz atabilirsiniz.)

Battery Life Uygulama İncelemesi

Battery Life uygulaması ikinci kez piyasaya sürüldü ve şuanda indirilebilir. Önceden uygulama Apple tarafından App Store’dan kaldırıldı, ancak geliştirici Battery Life uygulamasını tekrardan mağzaya yükledi. Battery Life, kullanıcıların cihazlarının çalışma zamanlarını kontrol etmelerine izin verdiği için oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Bu uygulama ile iPhone’unuzun pilinde herhangi bir kusur olup olmadığını görebilir ve değiştirilme zamanını öğrenebilirsiniz. Elbette, yepyeni iPhone 8’nizin bataryasının aşınması muhtemel değildir, ancak 1 yıldan eski bir cihazınız varsa, batarya sorunları yaşanabilir.

İphone Batarya Durumu Öğrenme - iPhone'un Bataryası Ne Kadar Aşındı - Battery Life Uygulama İncelemesi
iPhone’un Bataryası Ne Kadar Aşındı – Battery Life Uygulama İncelemesi

Battery Life uygulaması, pil çalışma süresi, şarj kapasitesi ve cihazınızın pilinin aşınma seviyesi hakkında bilgi veren mükemmel bir iOS uygulamasıdır. Bataryanın, mevcut yük ve farklı kullanım türlerine göre ne kadar süreceğini gösteren bir genel bakış sunar.

Her batarya, genellikle kapasite olarak bilinen miliamper saat (mAh) ile belirtilen birim zaman üzerindeki gücünün bir ölçüsüne sahiptir. Zamanla, bataryanın maksimum kapasitesi birkaç şarj ve deşarj döngüsü ile azalır. Bataryanızın daha fazla aşınma seviyesi, daha az verimli olması ve daha hızlı şekilde şarjın bitmesine neden olur.

App Store açıklamasına göre Battery Life uygulaması, kusurlu pilleri tanımlamak için benzersiz bir teknik kullanır ve bir şeylerin yanlış olduğunu kullanıcıya bildirir. Ayrıca, cihazınızın pilini değiştirmeniz gerektiğinde size de bilgi verilecektir. Uygulamanın çalışma zamanı bölümünde, iPhone’un bataryasının aşınma seviyesine göre ayarladığı cihaza ilişkin ne kadar süre çalışacağını tahmin edebileceğiniz süreyi görebilirsiniz. Konuşma süresi, web’de gezinme, video ve ses çalma ve Bekleme gibi çalışma zamanlarını görebilirsiniz.

Battery Life, iPhone’un bataryası ne kadar aşındı? Sorusuna cevap verebilir. Aşınma seviyesi yeşil ise, çoğunlukla sağlıklı bir bataryayı gösterir. Ancak, kırmızı ise bataryanının ömrü azalıyor demektir. En kısa sürede servise giderek bataryayı değiştirmenizi öneririz.

Not: İos 11’in yeni sürümlerinde Battery Life uygulamasına gerek kalmadan ayarlara girerek batarya bölümünden bataryanın durumunu öğrenebilirsiniz. Apple Yazılım Güncelleştirme Rehberi iOS11 ve iOS12 Nasıl Yüklenir? Makalemize göz atarak telefonunuzu güncelleyebilirsiniz.

Battery Life uygulamasını App Store’den İndir

iPhone’un Bataryası Ne Kadar Aşındı – Battery Life Uygulama İncelemesi


Abone Olmak için Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here